Použitie WC je pre mnohých intímnou záležitosťou, ktorá si vyžaduje čo najlepšiu hygienu. Občas sa stane, že toalety začnú nepríjemne zapáchať, a to najmä tie, ktoré denne využíva veľké množstvo ľudí. V lepšom prípade stačí použiť čistiace a dezinfekčné prostriedky. Čo však robiť, keď ani tie nepomôžu?

Čistotu toaliet v našich príbytkoch si ustrážime hravo sami. Používajú ich väčšinou len rodinní príslušníci a o to jednoduchšie je udržať na nich vyšší hygienický štandard. WC vo väčších firmách, reštauráciách či hoteloch však denne navštívi nespočetné množstvo ľudí, a tak aj ich hygiena môže byť ohrozená. Vznik baktérií spôsobuje nepríjemný zápach, ktorý nás môže prinútiť k okamžitému opusteniu toaliet.

 

Ako vzniká zápach?

Samozrejme, sú aj výnimky, no povedzme si na rovinu, že pánske toalety vo všeobecnosti páchnu o čosi viac. Môže to byť samotným záchodom, no nepríjemný zápach moču môžu spôsobovať aj baktérie vzniknuté v pisoároch. Keď sa už ináč nedá, pomôže ich výmena. Najlepšie za také, ktoré predchádzajú tvorbe zápachu. Ten totiž vznikne vtedy, keď sa rozloží organická hmota baktériami z vody. Keďže moč je sterilný, bez jeho spojenia s vodou by nevznikli baktérie, zápach ani škvrny na stenách pisoára. Chcelo by to teda pisoár bez vody. Je to vôbec možné?

 

Bez vody aj bez elektriny

Ak ste si doteraz mysleli, že existuje jeden druh pisoára, najmä čo sa funkčnosti týka, nie ste jediní. Pravda je však trochu iná bezvodný pisoár funguje naozaj bez prívodu vody aj bez elektrickej energie. Okrem toho, že zabezpečuje maximálnu hygienu a zabraňuje vzniku baktérií, navyše šetrí vodu aj energiu. Ventil má dlhú životnosť a predmety, ktoré do pisoára spadnú sú odplavené do odpadu spolu s močom, vďaka čomu nevplývajú na funkčnosť pisoára.

Bezvodný pisoár je teda akousi prvou pomocou v prípadoch, keď už čistiace prostriedky nestačia. Možno aj vďaka nemu už z toalety nebudete utekať s mokrými rukami, len aby ste čo najskôr dýchali čerstvý vzduch, ale si ich pokojne osušíte utierkami či sušičom rúk.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.