V lete často nepomôže ani tá najkrajšia uspávanka. V spálni je 29 stupňov a bábätko nemôže spať. Keď ho už predsa len s vypätím síl uspíte, v noci svojím krikom niekoľkokrát zobudí oboch rodičov.

S naším veľkým prehľadom tipov ale bábätko uspíte aj za tých najteplejších letných nocí.

  1. Dbajte na dostatok tekutín

Za horúcich nocí sa deti často budia smädom a krikom sa dožadujú dojčenia. Interval ich nočného budenia predĺžite, keď budete cez deň dbať na správny pitný režim.

  1. Skúste vlažný kúpeľ

K večerným rituálom, ktoré pripravujú bábätká na spánok, patrí aj kúpeľ. Nenapúšťajte zbytočne príliš teplú vodu, vhodnejší je vlažný kúpeľ. Bábätku nebude po uložení do postieľky tak veľké teplo.

  1. Otvorte okná

Skúste znížiť teplotu v spálni, kde dieťa spí. Keď otvoríte okná, bábätko rýchlejšie zaspí. Ak však bývate na prízemí, neotvárajte okná dokorán.

  1. Zatiahnite závesy

V lete sa stmieva až okolo 9 hodiny večer, preto nezabudnite zatiahnuť žalúzie alebo závesy. Vďaka tme začne produkcia hormónu melatonínu, ktorý dieťaťu pomôže rýchlo zaspať.

  1. Dajte mu ľahké pyžamo

Nebojte sa, že bábätko za teplých letných nocí prechladne. Na spanie mu bude stačiť ľahký overal s krátkymi rukávmi. Keď sa nebude potiť, rýchlejšie zaspí a v noci sa nebude toľko budiť.

  1. Prikryte ho plachtou

Neprikrývajte v lete bábätká teplými perinami. Odkopú sa a potom na ne môže ťahať. Keď ich zakryjete len ľahkou plachtou, je menšia pravdepodobnosť, že ho zhodia. Paradoxne tak budú vo väčšom teple.

  1. Zapnite ventilátor

Ak bábätko nemôže v horúčave zaspať, pustite v miestnosti ventilátor. Biely šum dieťa uspáva a navyše prístroj rozprúdi vzduch v miestnosti. Nikdy však ventilátor nemierte priamo na detskú postieľku.

  1. Zaveste na postieľku namočené plienky

Ak aj tak dieťa stále od horúčavy plače a nemôže spať, rozvešajte na priečky detskej postieľky, namočené látkové plienky. Vytvoria príjemnú mikroklímu a bábätko rýchlejšie zaspí.

  1. Ochráňte ho pred komármi

So svrbľavými štípancami sa bude bábätku zle zaspávať. Radšej okolo jeho postieľky nainštalujte moskytiéru, aby ho nepríjemný hmyz neštípal.

  1. Zaistite ticho

Grilujú susedia na záhrade a bábätko nemôže kvôli ich hluku zaspať? Požiadajte ich, nech sa stíšia alebo postieľku presuňte do izby, ktorá má okná na opačnú stranu.

Na detský spánok má veľký vplyv matrac

Pokojný spánok po celú noc s čo najmenším prebúdzaním zaistíte bábätku i výberom vhodného matraca. Napríklad detský matrac Amálka je dobre priedušný, čo sa hodí najmä v lete, keď sa deti veľa potia.

A kvalitný spánok si zaslúžia aj rodičia. Ak váhate, aký matrac si zaobstarať, nechajte si poradiť od odborníka. Dr. Sleep vám prostredníctvom jednoduchej aplikácie vyberie matrac na mieru a vy už potom pôjdete do obchodu takmer na isto!

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred