Nudné šedivé kancelárie ešte zďaleka nie sú minulosťou. Poobzerajte sa okolo seba. Čo máte na pracovnom stole? Vadí vám niečo alebo chýba? Na čo sa občas radi zadívate? Čo často používate? Možno by ste chceli svoje pracovné prostredie vylepšiť, ozvláštniť, aby sa vám lepšie pracovalo a neboli ste unavení.

Kancelárske potreby sa vyrábajú v rôznych farbách a designoch, vďaka tomu si môžete vytvoriť svoj vlastný štýl:

  • V neónových farbách zvýrazňovačov
  • V čiernobielej klasike
  • S doplnkami v jednej farbe
  • V kombinácií dvoch materiálov

 

Organizéry pomáhajú udržať poriadok

Zakladače, organizéry, stojančeky udržia kancelárske drobnosti na jednom mieste a skrotia chaos. Na stole potrebujeme mať po ruke písacie potreby. Môžeme ich nastrkať do hrnčeku, alebo si na nich zaopatriť stojanček potrebnej veľkosti s niekoľkými priehradkami. Papiere roztriedime do plastových priehradiek. Pod stôl umiestnime odpadkový kôš a všetko nepotrebné. A je upratané. Produktivita vašej práce sa určite zvýši.

5veci_1Kancelárska technika

Na kancelárskom stole sa najviac vyníma počítač a monitor. Zaujímali ste sa o to, či spĺňajú ergonomické požiadavky? Monitor je vo výške očí, ruky a chrbát máte podložené opierkami? K počítači patrí dnes už samozrejme tlačiareň alebo multifunkčný prístroj, ktorý vie kopírovať a skenovať.

Drobné kancelárske potreby

Vytlačené dokumenty musíte odoslať alebo uložiť. Dajú sa k sebe pripnúť, vložiť do zložiek a zakladačov. K tomu nesmie chýbať dierovač, zošívačka, kancelárske sponky. Kancelárske drobnosti môžu byť v rovnakých farbách a tvaroch. V takom prípade si môžete vytvoriť svoj vlastný štýl, ktorý vás dovedú k lepším pracovným výkonom.

5veci_2Zápisníky, diáre a poznámkové papiere

Vždycky potrebujeme mať po ruke nejaký kus papiera, aby sme si hneď zapísali, čo je potreba. Termíny stretnutí a akcií do diára, poznámky k práci do bloku, aktuálne úkoly k okamžitému vybavení na farebný lepiaci papierik. Len s presným systémom nič nezabudneme a nezahltíme si hlavu úkolmi, na ktoré musíme stále myslieť.

Písacie potreby

Na písanie poznámok, nadpisovanie zakladačov a obálok potrebujeme tužky, perá, fixky, zvýrazňovače, popisovače. A k nim gumy, strúhadlá, opravné laky a ďalšie pomôcky. Pre normálne používanie stačia lacné bežné značky. Pre vzácne príležitosti alebo ako darček sa dajú využiť luxusné perá Parker alebo Faber-Castell.

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred