Mať akúkoľvek zbraň vo svojom osobnom vlastníctve znamená, mať aj istú dávku zodpovednosti pri jej užívaní. Tak ako ste investovali dostatok peňazí do zbrojného preukazu a zbrane, je rovnako dôležité vybrať si tiež vyhovujúce puzdro pre zbraň. Práve kvalitné puzdrá zohrávajú dôležitú úlohu pri užívaní zbraní doma alebo v práci. Pomocou nich je možné zabezpečiť najmä to, že budete môcť jednoducho nosiť zbraň vždy pri sebe, budete chránení a tiež nebude pôsobiť pre svoje okolie odstrašujúco. Na puzdre na zbraň sa určite neoplatí šetriť. Na čo teda dávať najviac pozor pri výbere puzdra na zbraň? Prečo je puzdro tak dôležité?

Materiál, z ktorého je puzdro vyrobené, rozhoduje

Podstatnou podmienkou na to, aby ste mali kvalitné puzdro na svoju zbraň, je zvoliť si vhodný materiál, z ktorého bude puzdro vyrobené. Trh ponúka množstvo variantov a prevedení. Spomenúť môžeme napríklad nylonové, kožené alebo tie z kydexu. Ako to už býva zvykom, každý druh materiálu má svoje výhody a nevýhody. Ak preferujete a obľubujete nosenie zbrane pri sebe a nanajvýš ukrytú pri niektorej časti tela, určite oceníte puzdro na zbraň z moderného materiálu súčasnosti menom Kydex. Puzdrá na zbrane práve z tohto materiálu vynikajú tým, že spĺňajú funkciu samosvornosti, čiže jeden prvok zaisťuje v danej polohe ten druhý. Z toho vyplýva, že nie je potrebné zaistiť zbraň a netreba robiť žiadne iné úkony so zbraňou pred vložením do puzdra.

Kvalitné udržanie zbrane a možnosť rýchleho tasenia

V súvislosti s vhodným materiálom úzko súvisí aj schopnosť puzdra bezpečne a kvalitne udržať zbraň počas jej nosenia v puzdre, aby sa zabránilo nechcenej a nebezpečnej manipulácii pri jej nosení. Je zrejmé, že pri každej zbrani hrozí toto nebezpečenstvo (už aj pri tej najmenšej nepozornosti). Zbraň môže poraniť (porezať), vystreliť, napríklad pri nechcenom a neúmyselnom zavadení prstom alebo iným predmetom. Okrem toho je potrebné myslieť pri výbere puzdra aj na to, ako rýchlo je možné z puzdra zbraň tasiť, napríklad pri neočakávanej udalosti v lese, na turistike, či poľovačke. V tomto smere bude rozhodovať aj to, či sme pravák alebo ľavák (čiže správna orientácia puzdra zbrane).

Komfort pri nosení nepodceňujte

Vás nezaujíma, aký pocit budete mať pri nosení zbrane? Asi práve preto máte doma toľko nepotrebných puzdier a reálne využívate len jedno. Je zrejmé, že ak podceníme výber puzdra a neriešime, aký komfort vzniká pri jeho nosení, môžeme hneď zabudnúť na to, že budeme s puzdrom spokojní pri jeho nosení. Skončí zase niekde v vašej skrini. Preto myslite na to, aký je komfort puzdra na zbraň pri nosení, pretože je to dôležitý atribút, ktorý má tiež čo povedať.

Čo dodať na záver? Určite nepoužívajte svoju zbraň, ak nemáte na ňu vhodné a správne puzdro. Keď ste sa už rozhodli, že potrebujete nové alebo ďalšie, vždy si nájdite viac času a vyberajte trpezlivo a precízne. Zabránite tak zbytočne vyhodeným peniazom a budete mať iba toľko puzdier, koľko reálne aj využijete.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred