Máte záujem si zaobstarať vlastné bývanie? Kúpa bytu či domu v developerskom projekte vás zaujala najviac? Tu sa dočítate základné špecifiká pri hypotéke na novostavbu, upozorníme na skryté komplikácie, poradíme ako jednať s developerom.

Štádium výstavby a spôsob financovanie bankami je pri kúpe (financovaní) novostavieb rozhodujúce.

Preto hneď od začiatku odporúčame sa radšej poradiť s odborníkmi, pretože presne podľa týchto základných kritérií sa odvíjajú možnosti financovanie kúpy takejto nehnuteľnosti. Môžete zájsť do banky, ale tam budete počuť rôzne názor, ktoré sa budú pravdepodobne od seba líšiť. V banke za priehradkou začínajú často krát nováčikovia a hypotéka na novostavbu v štádiu výstavby je niekedy natoľko zložitá, že jej nerozumejú ani seniornejší zamestnanci banky. Preto bez skúseného špecialistu sa môže hypotéka na novostavbu pekne skomplikovať.

Nehnuteľnosť vo výstavbe, vyplácanie čerpanej čiastky nie je naraz, ale splácané tzv. postupným čerpaním.  V takomto prípade je veľmi dôležité, presne sú nastavené podmienky splácania v kúpnej zmluve a ako sa tieto podmienky zhodujú s podmienkami v úverových zmluvách bánk, v závislosti na uzlových bodoch výstavby.

www.hypoconsulting.sk – my sme tu na to, aby ste neurobili krok vedľa a všetko prebehlo hladko a mohli ste žiť v kľude.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú