Grécko je krajina opradená bohatou históriou, no okrem pár strán v učebniciach dejepisu láka aj úžasnou prímorskou atmosférou a nádhernou prírodou. Práve preto si ju často doprajú aj známe osobnosti. Vycestovať na dovolenku do Grécka nemusí byť nákladné, keď si ju zarezervujete skôr ako iní alebo počas sezóny využijete last minute ponuky.

Známe osobnosti milujú Grécko

V Grécku nemusíte natrafiť len na svojho suseda alebo kolegu, ale pokojne aj na niektoré osobnosti zo sveta športu alebo filmu. Obľúbený herec Gerard Butler, Pierce Brosnan alebo herečka Meryl Streep si užívajú grécku exotiku, jachting a večerné kluby. Rovnako poteší, ak na svojich potulkách krajinou prejdete popri Cristianovi Ronaldovi alebo popri niekom z rodiny Kardashianovcov. Ak vám však ani mená celebrít nič nehovoria, minimálne obrázky malebnej krajiny na stránkach katalógov či internete vás presvedčia o tom, že do Grécka sa treba vydať aspoň raz v živote. Destinácia je bezpečná a mnoho turistov si nevie vynachváliť vysokú úroveň pláží a grécku kuchyňu. Keďže do krajiny každoročne zavíta množstvo turistov, na väčšine miestach sa dohovoríte aj svojou základnou angličtinou, pri veľkom šťastí dokonca slovenčinou. Za lepšie platenou prácou sú Slováci ešte stále ochotní vycestovať aj do zahraničia. Či sa rozhodnete ostať na pevnine, alebo zájdete preskúmať niektorý zo známych gréckych ostrovov, aj vy sami sa zrazu budete cítiť ako celebrity, pretože si vás krajina a jej obyvatelia rozmaznajú.

Dovolenka na gréckych ostrovoch

Každý, kto hľadá dovolenku za rozumnú cenu, ale zároveň sa nechce vzdať komfortu, určite zavíta do Grécka. Na Rodose vás čaká pozvoľný vstup do mora, ktoré je pokojné, teplé a čisté. Ak sa potrebujete niekam prepraviť, viete za rozumnú cenu využiť taxíky alebo autobusy. Kréta je najväčší a najjužnejší grécky ostrov, na ktorom sa dá užiť aj súkromie v romantických zákutiach krajiny. More je takisto čisté, len trochu studenšie, vynikajúce na potápanie a skúmanie podmorského sveta. Na Kréte je rušný nočný život a možno sa tam stretnete aj s tradičnou ľudovou zábavou. Ostrov Kos vás poteší termálnymi morskými prameňmi a starovekým liečebným chrámom. I tu nájdete pár historicky vzácnych stavieb, ktorých návštevu si viete naplánovať napríklad v niektorej z tradičných taverien. Ak vám neprekáža stráviť letnú dovolenku v horúčavách a suchu, potom vás Kos isto zaujme. Počas dovolenky nemusíte byť ubytovaní na niektorom z gréckych ostrovov, vydať sa spoznávať ich krásy predsa môžete aj v rámci fakultatívnych zájazdov. Aj pevnina ponúka množstvo stredísk, ktoré sú svetoznáme. Spomeňme napríklad Atény, Thessaloniky alebo Alexandropolis.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na