Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na preplnené hotely. Lacná dovolenka sa dá tráviť aj inak ako v rezortoch. Dva tipy, ktoré vám dnes prinášame sú inšpiráciou pre vskutku lacnú a zároveň dobrodružnú dovolenku.

Dovolenka na mori je lacnejšia ako dovolenka pri mori

Prvým našim tipom na lacnú dovolenku je dovolenka na mori resp. na jachte. V ľuďoch ešte stále driemu predsudky, že tento typ dovolenky je len pre snobov. Je pravda, že na jachte sa budete cítiť luxusne, ale za tento pocit luxusu nedáte ani zlomok toho, čo bežne za dovolenku platíte. Čím viac vás na lodi bude, tým menej vás dovolenka vyjde. Nemusíte kupovať jachty na predaj, jednu si prenajmite a naplánujte si trasu plavby.

Najviac obľúbené sú motorové jachty a katamarány. Motorové jachty využívajú silu plachiet i motora. Vďaka plachtám dokážete ušetriť na palive, ale musíte sa viac zapájať do aktivít na lodi. Pre mladšie ročníky a dobrodružných ľudí je táto myšlienka lákavá. Pre rodiny s deťmi sú vhodnejšie katamarány, na ktorým nepocítite ani väčšie vlny. Zároveň máte v kajutách i na palube viac miesta. Katamarány sú drahšie ako jachty, no na loď sa zmestí viac ľudí, medzi ktorých sa náklady rozrátajú.

Ušetrite na dodatočných nákladoch. Znamená to, že si napríklad nakúpite vlastné potraviny, do prístavu prídete vlastným autom a sami nájdete vo vašom okolí kapitána. Musí ísť o človeka, ktorá má preukaz kapitán, pretože preukaz vodca malého plavidla na mori nestačí. Vyskúšajte tento druh dovolenky a možno dokonca zatúžite po vlastnom plavidle. Lode na predaj sa na internete dajú kúpiť za slušné peniaze.

Dovolenka pri mori s úžasným výhľadom za pár eur

Druhou možnosťou lacnej dovolenky je vymeniť hotely za kempingy. Niektoré z kempingov sú perfektne vybavené a nachádzajú sa priamo pri plážach. V areály sú k dispozícii sprchy, toalety, niekedy aj práčovňa, spoločná kuchyňa alebo reštaurácia. Mladšie ročníky sa vyspia aj v obyčajnom stane. Rodiny s deťmi a starší dávajú prednosť prenajatému karavanu. Skvelý spôsob kempovania je spanie v autostane. Ak máte vlastné vozidlo, prenajmite si stan na auto.

Autostany namontované na strechu sú pohodlné, pretože ich spodnú časť tvorí matrac. Pohodlie nie je to jediné, čo vás na autostane očarí. Zo strechy vozidla máte lepší výhľad ako z karavanu či stanu na zemi. Po prebudení si budete užívať úžasný výhľad na more a pri zaspávaní romantické pohľady na hviezdy.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Viete, ako fungujú športové filtre do auta?

Športové filtre v bežných autách sú populárnym vylepšením