Máte celú zimu štvorkolku v garáži? Uvažujete nad kúpou štvorkolky, ale odrádza vás jej využitie len v lete? V obidvoch prípadoch robíte chybu resp. sa mýlite. Štvorkolka a sneh si neodporujú. Aj v zime môžete jazdiť na štvorkolke alebo ju využívať na prácu v okolí rodinného domu, v záhrade či v lese.

Všestranná štvorkolka aj do snehu

Keď chcete, aby sa dala štvorkolka využívať aj v zime, najlepšou voľbou je UTV t.j. nákladná štvorkolka. Ide o stroj, ktorý sa od iných modelov štvorkoliek líši hneď v niektorých parametrov. Viditeľný je rozdiel v tom, že jazdec sedí v krytej kabíne. V kabíne je miesto minimálne pre dvoch pasažierov. Niektoré UTV majú vo vnútri až štyri sedadlá. Sedadlá sú veľmi pohodlné, priam totožné so sedadlami v aute. Do očí v kabíne udrie i volant. Športové alebo ATV štvorkolky sa ovládajú pomocou riadidiel, na čo si veľa ľudí nevie zvyknúť.

Zásadné je samozrejme to, že krytá kabína umožňuje jazdu v teple aj v tuhých mrazov alebo pri ostrom vetre. Niektoré kabíny v UTV sú dokonca vyhrievané. A ako je to s pohybom štvorkolky vo vysokom snehu? Všetko vyriešia snehové pásy.

Snehové pásy na štvorkolky

Snehové pásy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, čo znamená, že ich zoženiete aj na štvorkolky can am a iných prestížnych značiek. Pásy sa nasádzajú namiesto kolies a zmenia štvorkolku na snežný skúter. Oproti snežnému skútru je štvorkolka s pásmi oveľa výkonnejšia a dá sa všestrannejšie využiť. Po nasadení pásov sa dá robiť so štvorkolkou všetko ako v stave, keď má kolesá. Pásy prekonajú aj vysoké záveje, takže sa môžete vybrať do lesa a odtiahnuť popadané drevo pomocou navijaka.

Snehové pásy na štvorkolky neslúžia len na jazdu po snehu. Odporúčame ich nainštalovať na štvorkolku, keď budete jazdiť po blate alebo po štrku. Po výdatných dažďoch vymeňte kolesá za pásy a prevezte krmivo pre zvieratá cez zabahnený sad či pole. Montáž snehových pásov namiesto kolies nie je zložitá. Po odmontovaní pásy nezaberú veľa miesta, takže ich môžete mať stále po ruke na polici v garáži.

Pri výbere typu štvorkolky sa informujte o možnosti inštalácie pásov na vami vybraný model. Mnohé detaily si viete počas kúpy nakonfigurovať sami. Vyskúšajte konfigurátor štvorkoliek na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred