Na trhu dnes nájdeme mnoho typov vchodových plastových dverí. Rozlišujú sa technickými parametrami, dizajnom aj funkčnosťou. Na to, aby ste si vybrali plastové dvere, s ktorými budete spokojný dlhé roky, musíte porozmýšľať nad ich vlastnosťami.

Základné technické vlastnosti plastových dvier

Vchodové plastové dvere by mali mať predovšetkým vysokú pevnosť. Ak budú dvere pevné, nebudú sa vplyvom výkyvov teplôt ohýbať, budú mať potrebnú tesnosť. Materiál, z ktorého sú plastové dvere vyrobené, musí byť odolný najmä voči rôznym poveternostným vplyvom, vrátane vysokých aj nízkych teplôt. Len ak dvere tesnia, môžu mať požadované termoizolačné vlastnosti a akustickú ochranu. Pravdepodobne aj vy očakávate, že dvere nebudú neprepúšťať dnu chlad a budú sa komfortne ovládať.  Investície do kvalitných plastových dverí sa vám vrátia časom, no odrazia sa na dlhej životnosti a znížení nákladov na kúrenie.

Ak chcete byť spokojný, dbajte aj na dizajn plastových dvier

Pamätajte, že dvere sú dlhodobá investícia. Nekupujete ich na niekoľko mesiacov, no možno na niekoľko desiatok rokov. Esteticky by preto mali zapadnúť ako to exteriéru, tak aj interiéru. Dnes už trh ponúka rôzne dizajny plastových dvier. Úplne bežné sú plastové dvere s drevoimitačnými povrchmi, ktoré vyzerajú úplne ako drevené dvere. Dvernú výplň môžu tvoriť dekoratívne či vitrážové sklá.

Obľúbené sú aj nerezové prvky zafrézované do dverných výplní. Dvere môžu byť rôznych farieb.  Celkový dizajn plastových dvier dopĺňa kovanie. Voliteľná je jeho farba, tvar kľučky či gule, kombinácia s madlom rôznych veľkostí a tvarov. Z technických vlastností kovaní odporúčame tie, ktoré sú odolné voči poškrabaniu – napríklad kľúčom či prsteňmi.

Čo je ešte dôležité si pred kúpou plastových dverí premyslieť?

Pri kúpe riešime funkčné vlastnosti a dizajn plastových dverí, no treba si dôsledne zvážiť aj zdanlivé maličnosti. Aký bude smer otvárania? Dovonku alebo dnu? A budú dvere pravé alebo ľavé?

V neposlednom rade si treba premyslieť aj výšku a šírku plastových dverí. Sú dostatočne veľké, aby sme cez ne preniesli napríklad sedačku? Alebo sú tak veľké, že nám pri otváraní zavadzajú? Ak budete meniť veľkosť dverí, je nutné zohľadniť konštrukciu domu a radšej sa poraďte s odborníkom.

Spýtať sa na radu odborníka je zrejme najlepšie, čo môžete urobiť. Naši technici vám poradia nielen s montážou dverí, ale aj so správnym typom plastových dverí presne pre váš byt či dom. Technici vám radi pomôžu a navrhnú riešenie, ktoré vám bude vyhovovať najviac.

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je