Každý z nás sa bojí obdobia prechodného obdobia. Chrípka, nádcha a zapálené hrdlo sú nepríjemné bolesti, ktoré nám vedia neraz spôsobiť zbytočne veľké komplikácie. Ak sa ale chcete udržať v kondícii, nemôžete starostlivosť o svoj organizmus zanedbávať. Držte sa týchto overených spôsobov, ktoré vám pomôžu udržať váš organizmus v kondícii za každého počasia.

shutterstock_197818877Zvýšte príjem ovocia a zeleniny

Každý jeden organizmus potrebuje určitý príjem vitamínov C a A, ktoré môžete nájsť najmä v ovocí a v zelenine. Využite leto na príjem väčšieho množstva čerstvej zeleniny a ovocia. Práve teraz dozrievajú ovocné plody, ako napríklad jablká a vinič. Zo zeleniny zase paradajky, papriky a uhorky. Zvýšením príjmu ovocia a zeleniny ochránite svoj organizmus pred vírusmi. Pred vírusmi vám pomôže aj Goji Berry vo forme tabliet. Tieto ovocné bobule chránia pečeň a podporujú dlhovekosť.

Dostatočne sa obliekajte

Nepodceňujte počasie a dostatočne sa obliekajte. Akonáhle sa neoblečiete poriadne, hrozí vám nachladnutie. Ešte aj podaktoré staré mamy tvrdia, že dnešná mládež nedbá na ochranu zdravia a neprimerane sa oblieka. Majú ale pravdu.

Nezabúdajte – vždy sa oblečte poriadne. V prípade, že podceníte počasie, hrozí vám okrem chrípky nachladnutie močových ciest a u žien problémy so ženskými vecami. A to veru príjemné určite nie je.

Dbajte na pohyb

Ten, kto sa nebude hýbať, nemôže očakávať, že bude zdravý. Pohyb pôsobí blahodárne na srdce a na svalstvo. V prípade, že pohyb zanedbáte, hrozia vám zdravotné komplikácie nielen pohybového ústrojenstva, ale aj srdcovocievne ochorenia. Ak vám kilogramy naviac znemožňujú pohyb, skúste konzumovať zelenú kávu. Tá pomáha pri chudnutí, udržuje zdravý krvný tlak a vyrovnáva hladinu cukru v krvi.

Nezabúdajte na sex

Aj keď na túto súčasť života sa dá len ťažko zabudnúť, mnohí mu predsa len nevenujú dostatočnú pozornosť. Vedeli ste o tom, že pravidelný sex pomáha udržať sa v kondícii? Veru, je to tak. Skúšajte sa venovať posteľným aktivitám čo najviac ako sa vám dá. Ak máte problémy s erekciou, vyskúšajte tabletky na erekciu.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu