Hotely, penzióny, ubytovne či veľké hotelové komplexy. Všetky tieto zariadenia riešia jediný problém – ako naplniť kapacitu. Tradičné spôsoby prezentácie a reklamy istotne všetci dobre poznajú. Čo však pozná iba málokto? Je to fakt, že vlastná hotelová mobilná aplikácia dokáže zarobiť viac ako tisíce eur do reklamy. Eazi-Apps Vám ponúka jednoduché riešenie, ako takúto aplikáciu získať. Vývoj mobilných aplikácii na mieru je presne to v čom nemajú konkurenciu.

Určite sa pýtate o čo ide a ako konkrétne Vám môže mobilná aplikácia pomôcť vo Vašom podnikaní. Predpokladajme, že prevádzkujete hotel či penzión, ktorý už má za sebou niekoľko rokov viac či menej úspešnej existencie. Za tento čas sa vo Vašom zariadení určite vystriedali tisíce až desaťtisíce ubytovaných hostí, z ktorých len malá časť sa ku Vám opäť vrátila. A presne tu je ten problém. Mnoho hotelov bojuje s tým, že neustále hľadá nových a nových návštevníkov, pričom zabúda na aktívny prístup k ľuďom, ktorí ich už navštívili.

Mobilná aplikácia je ideálny nástroj na to, ako úspešne pracovať s našimi minulými návštevníkmi a dlhodobo si ich udržať. Jediné čo treba urobiť, je dostať Vašu mobilnú aplikáciu do mobilných telefónov Vašich hostí a máte vyhraté. Získali ste exkluzívny komunikačný nástroj, vďaka ktorému ste neustále v spojení s Vašimi zákazníkmi a kedykoľvek ich môžete osloviť so zaujímavou ponukou, akciou, zľavou či výhodou alebo vernostným bonusom. Väčšina ľudí dnes používa smartfóny a neustále sú pripojení k internetu, čiže môžete s nimi komunikovať prakticky kedykoľvek. Najdôležitejšie je, že udržať si zákazníka je 5x lacnejšie ako získať nového. A presne v duchu tejto marketingovej poučky bude pracovať Vaša aplikácia, pretože bude oslovovať ľudí, ktorí Vás už poznajú a vedia čo od Vášho zariadenia môžu očakávať.

Verte, že väčšina ľudí ocení takúto službu, ba dokonca budú veľmi prekvapení, že ponúkate takúto výnimočnú službu. Výrazne sa tým odlíšite od stoviek ďalších ubytovacích zariadení, ktoré často nemajú zriadenú ani verejnú wi-fi sieť pre ubytovaných hostí (a to vie ľudí niekedy poriadne nahnevať). Staňte sa mobilne aktívnymi a Vaši zákazníci to určite ocenia. Budú sa živo zaujímať o to, čo im aplikácia môže ponúknuť a čo vďaka nej získajú.

Úplným základom a samozrejmosťou je rezervačný systém, ktorý vieme do Vašej aplikácie jednoducho zabudovať. Vaši návštevníci tak už nemusia hľadať telefónne čísla či emailové adresy, aby si u Vás urobili rezerváciu. Jednoducho pomocou pár dotykov na obrazovke mobilného telefónu si zapnú Vašu aplikáciu a zarezervujú si izbu na požadovaný počet nocí. Vy o tom budete samozrejme okamžite informovaní a môžete so zákazníkom ihneď komunikovať. Kým nadíde termín jeho nástupu, môžete hosťovi poskytnúť avíza o rôznych doplnkových službách, ktoré ponúkate a vyťažiť tak z jeho návštevy čo najviac. Ak prevádzkujete aj kvalitnú reštauráciu, o ktorú nie je núdza, môžeme do aplikácie zabudovať rezervácie do tejto reštaurácie.

Dôležité je využívať mobilnú aplikáciu pravidelne, aktívne ale hlavne s rozumom. Neustále zasielanie správ o aktuálne voľnej kapacite či dookola sa opakujúce tie isté správy, by asi nemali veľký zmysel. Na prilákanie zákazníkov musíte využiť všetko z Vášho okolia čo sa Vám ponúka. Napríklad ak sa vo Vašom meste koná zaujímavý hudobný festival alebo iné kultúrne podujatie, využite to! Zašlite Vašim návštevníkom upozornenie na blížiacu sa udalosť, popíšte ju najzaujímavejšie ako len viete a popri tom dodajte, že pri účasti na tomto podujatí, môžu ľudia využiť Vaše ubytovacie kapacity. Nelákajte ľudí len na samotné ubytovanie. Ponúkajte zaujímavé služby a informujte o všetko, čo sa dá vo Vašom meste robiť, navštíviť či zažiť. Toto je cesta, ktorá má zmysel a ktorá Vám zaručí úspech!

Pokiaľ si myslíte, že to čo Vám tu tvrdíme má hlavu a pätu a chceli by ste sa dozvedieť viac navštívte naše stránky Eazi-Apps a opýtajte sa na tvorbu mobilných aplikácii. Ak ešte stále váhate prečítajte si náš blog, kde nájdete všetky dôležité informácie. Ako príklad Vám môže poslúžiť naša posledná aplikácia pre hotel YASMIN.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je