Aj keď dnes veľa maminiek šatkuje, kočík je napriek tomu stále jedna z najdôležitejších pomôcok pre novopečené maminky. Ako vybrať kočík, ktorý nám bude vyhovovať?

Kočíky sa predávajú ako jednoúčelové, kde na začiatku vyberáme ten s hlbokou vaničkou, teda hlboký kočík. Druhou možnosťou je kombinovaný kočík. Ten sa ponúka ako dvojkombinácia hlbokého a športového, alebo ako trojkombinácia, kde je k dispozícii aj tzv. vajíčko. To sa dá umiestniť na kostru kočíku, ale slúži tiež ako autosedačka do automobilu pre najmenšie deti do 6 mesiacov. Pozor! Dieťa je vždy nutné umiestiť hlavičkou proti smeru jazdy. Táto poloha je považovaná za bezpečnejšiu.

Čo si všímať na kočíku?

Premýšľajte, kam s ním budete chodiť. Hlavne ak plánujete časté vychádzky po nespevnenom teréne, poraďte sa či sa práve tento kočík na podobné túry hodí. Existujú aj špeciálne kočíky pre aktívne maminky, ktoré si chcú chodiť s dieťaťom pravidelne zabehať či zakorčuľovať na inline korčuliach.

Potrebujete prevážať kočík v automobile? Tak si zistite, ako sa skladá. Nielen či sa zložiť vôbec dá, ale aj či to zvládnete ako žena sama bez pomoci.

Oceňovaná je dnes aj možnosť otočiť vaničku či sedadlo dieťaťa tak, aby sa nepozeralo na vás, ale pred seba. Existuje názor, že to priaznivo ovplyvňuje rozvoj dieťaťa. Ale ako to už býva, aj ten opačný, že naopak môže pri tejto pozícii, kedy na vás nevidí, začať citovo trpieť.

TIP: Kvalitné aj dizajnové kočíky kúpite v e-shope e-kociky.sk.

Kočíky majú obvykle aj výbavu. Určite ju nepodceňujte

Spodný kôš v kočíku nie je prežitok. Pre dieťa so sebou nosíme veľa vecí, občas si pri prechádzke nakúpime. Odkladací priestor sa vždy hodí. Ideálne je, ak má kočík vo výbave aj prebaľovaciu tašku. Nemusí sa kupovať samostatne a určite ju budete potrebovať. Naviac vypadá pekne, keď je v rovnakom dizajne. Ďalšou praktickou výbavou je napríklad pláštenka na kočík, ale aj rukávnik na držadlo kočíka.

Pozor na správnu veľkosť hlbokej vaničky

Určite si overte, aká je dĺžka hlbokej vaničky v kočíku. Je až prekvapením, že mnohé sú tak malé, že sa do nich dieťa nevojde už v troch či štyroch mesiacoch. Počítajte tiež s tým že v zime budete do kočíka dávať fusak, ktorý je ešte dlhší než dieťa samotné.

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú