V súčasnej dobe, kedy je všetkého veľa, je veľmi ťažké nájsť hračky pre deti, ktoré by ich bavili dlhšie, ako pár dní. Z každej strany sa na deti valia reklamy a na trh prichádzajú neustále nové hračky. Ich hodnota je na nízkej úrovni, a to rovnako ako po stránke ceny, tak aj kvality. Existujú však hračky, ktoré budú vaše deti milovať aj po rokoch. Hračky, ktoré zabavia deti dnes, zajtra aj o mesiac a taktiež tak rýchlo nestratia na svojej hodnote a kvalite. Ide o hračky vyrobené s láskou – drevené hračky.

Naučte deti rozoznávať skutočné hodnoty už od útleho detstva

Možno si poviete, že hračky z dreva sú úplne rovnaké, ako tie plastové. My vás skúsime vyviesť z omylu. Samotné deti už pri prvom dotyku rozoznajú, že nejde len tak o obyčajnú hračku. Drevo ako prírodný materiál dáva pri každej hre dieťaťu pocit spojenia s prírodou a s niečím cenným. Podobné pocity im dávajú knihy pre deti, ktoré večer pred spaním čítate.

V oboch prípadoch ide o pridanú hodnotu. Našťastie sú posledné roky drevené hračky spájané s retro štýlom, ktorý preniká do všetkých oblastí nášho života. Vďaka tomuto trendu sa rodičia začali zameriavať pri výbere hračiek pre ich deti na obchody ponúkajúce hračky z tohto prírodného materiálu. My tento trend schvaľujeme, pretože okrem príjemného pocitu pri dotyku s drevenou hračkou, majú tieto hračky veľa iných prínosov. Skoro všetky plnia edukatívnu funkciu a u najmenších detí rozvíjajú jemnú motoriku. Drevo je zároveň odolný materiál, čo znamená, že vám drevené hračky vydržia roky, putujú z pokolenia na pokolenie a nesú si so sebou históriu. Okrem toho sú jedinečné a ekologické – zdravšie nielen pre vaše deti, ale aj pre planétu samotnú.

Aké drevné hračky sú vhodné pre bábätká a aké pre väčšie deti

Každé hračkárstvo ponúkajúce drevené hračky má na výber produkty pre deti rôzneho veku. Klasikou pre bábätká sú drevené hrkálky, hračky do ruky alebo hračky vydávajúce zvuk (rolničky, bubny).  Deti, ktoré dokážu samé chodiť, rady napodobňujú dospelých. Preto určite ocenia hračky, ktoré sa dajú tlačiť, či ťahať, napríklad vo forme detského chodítka alebo klasickej kačičky na paličke či šnúrke.

Do hry sa môžete zapojiť aj vy. Stačí kúpiť drevené kocky, stavebnice alebo zvieratká, z ktorých vytvoríte farmu a budete deti učiť rozoznávať zvuky zvierat. Vďaka dreveným hračkám sa nebudú nudiť ani škôlkari. Rozvíjať ich talent dokážete pomocou rozličných hudobných nástrojov. Hlavolamy a didaktické pomôcky pripravia deti na školskú dochádzku a rozvinú v nich túžbu po nových vedomostiach.

Drevené hračky tu sú s nami od nepamäti a nikdy nevyjdú z módy. Len málokedy je okolo najnovších drevených kúskov veľký komerčný humbuk. Dlhodobo si zanechávajú svoju kvalitu  – narozdiel od tých plastových, ktoré časom vyblednú a rýchlo sa môžu pokaziť, alebo polámať. Taktiež sa z nich tešia viaceré generácie, ktoré sa s nimi môžu neustále plnohodnotne hrať.

 

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu