Aj vy máte problém dostať svoje ratolesti od počítača alebo tabletu na čerstvý vzduch? Potom možno nepoužívate správne lákadlá. Ak je súčasťou vášho domu priestranná záhrada, skúste si kúpiť trampolínu. Môžete prejsť cez segment tých najmenších až po prepracované možnosti pre viacero detí, ktoré ponúknu priemer aj niekoľko metrov. Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo je to dobrá investícia.

Vaše dieťa bude na čerstvom vzduchu

Bez ohľadu na to, ktorého lekára oslovíte, potvrdí vám, že vaše dieťa by malo byť každý deň vonku, na čerstvom vzduchu. Najmä ak žijete v oblastiach s naozaj čistou prírodou a vzduchom. Vďaka trampolíne máte istotu, že každý deň dýcha vaše dieťa vonku čistý vzduch, čím môžete výrazne posilniť nielen jeho zdravie, ale aj imunitu.

Posilní si svaly

Skákanie na trampolíne rozhodne nie je nezábavná činnosť. Naopak. Každé dieťa je v skutočnosti na trampolíne neustále v pohybe, a to vo fáze odrazu aj vo fáze dopadu. V oboch prípadoch je potrebné zapojiť svaly tela. Vaše dieťa sa tak stane výrazne silnejším, čo bude mať v budúcnosti vplyv aj na dobré svalstvo jeho tela.

Precvičia si rovnováhu a orientáciu v priestore

Pri skákaní na trampolíne je dôležité nielen zapojiť svaly, ale aj niekoľko zmyslov a mozog. Pri skákaní si dieťa výrazne precvičí rovnováhu, ale aj orientáciu v priestore, aby správne pristálo a bolo pripravené na ďalší skok. Opäť jeden z dôvodov, ktorý má priaznivý vplyv na jeho ďalší vývoj.

Boj proti obezite a zlepšenie funkcie ciev

Dôležité je tiež vedieť, že skákanie na trampolíne je pohyb, ktorý možno zaradiť medzi aeróbne aktivity. Tie sú spojené najmä s vysokou spotrebou energie, t. j. so spaľovaním tukov. Okrem toho však môže byť tento pohyb veľmi prospešný pre kardiovaskulárnu činnosť. Môžete tak odstrániť problémy, ktorým dnes čelí mnoho detí – detskú obezitu.

Piaty dôvod je pre vás – nízka cena

Dôvody sa však nemusia týkať len vášho dieťaťa, ale aj vás a vašej peňaženky. Piatym dôvodom na kúpu trampolíny je jej nízka cena. Teda ak navštívite internetový obchod www.hawaj.sk , ktorý je nielen špecialistom na tento sortiment, ale ponúka aj vynikajúci výber, prvotriednu kvalitu a to všetko za ceny, ktoré vás zaručene zaujmú.

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu