Zaobstarať si nové plavky nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. V obchode alebo na fotke vyzerajú skvele, ale vy sa v nich skrátka necítite. Riešenie je pritom také jednoduché. Stačí vedieť, aký typ postavy máte a aké plavky vám tak najviac pristanú. A my vám s tým pomôžeme.

Postava písmena „A“

Ako vyzerá? Ženy s postavou pripomínajúcou prvé písmeno abecedy majú úzke ramená aj pás a široké boky. Tomuto telesnému typu sa niekedy prezýva aj „hruška“.

Ako vybrať plavky, ktoré vám padnú? Pomoc hľadajte v abecede

Aké plavky obliecť? Pokiaľ máte tento typ postavy, vaším cieľom je opticky vyrovnať disproporcie medzi jednotlivými časťami tela. Preto siahnite po plavkách, ktoré pridajú na objeme v hornej časti tela a na pohľad uberú v tej spodnej. Zvoľte preto výrazný horný diel – či už farebne, strihovo alebo s výraznými aplikáciami.

Postava písmena „V“

Ako vyzerá? Ako predchádzajúci typ, len obrátený. Ženy s touto postavou majú širšie ramená a úzke boky.

Aké plavky obliecť? Rovnako ako pri type postavy v tvare písmena „A“ je aj v tomto prípade žiaduce opticky vyrovnať veľkosť ramien a bokov. Pokiaľ máte postavu v tvare písmena „V“ , siahnite po spodnom diele plaviek v pestrých farbách alebo s volánikmi. Pristanú vám všetky typy nohavičiek a obzvlášť bokovky sú pre vás ako stvorené.

Postava písmena „O“

Ako vyzerá? Tento typ postavy sa tiež nazýva „jablko“ a je charakteristický širšími ramenami, veľkými prsiami, nie príliš výrazným pásom a štíhlymi nohami. Ženám s postavou „jablko“ sa tuk ukladá najmä v oblasti bruška.

Aké plavky obliecť? S týmto typom postavy je najlepšie zvýrazniť svoje prednosti a zoštíhliť pás. Pokiaľ preferujete dvojdielne plavky, kúpte si spodný diel s vysokým pásom, ktorý krásne schová väčšie bruško. Ak ho ale nechcete ukazovať vôbec, vyberte si krásne dvojdielne tankini s dlhším topom alebo napríklad zoštíhľujúce monokiny .

Postava písmena „X“

Ako vyzerá? Prsia a boky máte podobne veľké, ale zároveň sa pýšite úzkym pásom. Tento typ postavy tiež niekedy nazývame presýpacie hodiny.

Aké plavky obliecť? Pristanú vám takmer všetky druhy plaviek. Pokiaľ ale chcete svoje prednosti ešte viac vypichnúť, kúpte si plavky bez ramienok, vykrojené asymetrické plavky alebo plavky s horným dielom v strihu bardot , ktorý vám vykúzli plný dekolt.

Postava typu „I“

Ako vyzerá? Ženy s touto postavou sú obvykle veľmi štíhle majú širšie ramená, nevýrazný pás a celkovo vyšportovanú postavu.

Aké plavky obliecť? Siahnite po plavkách, ktoré vytvarujú a zvýraznia vaše ženské krivky. Vytvorte si model s nohavičkami s bočným zaväzovaním a vystuženými košíčkami. Pokiaľ preferujete jednodielne plavky vyberte si také, ktoré majú prepracovaný pás.

Teraz už poznáte svoj typ postavy a zaobstarať si plavky, ktoré vám budú najviac lichotiť bude hračka.

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny