Cítite sa doma v bezpečí? Odchádzate do práce s pocitom, že sa vrátite do pokojnej oázy? Musíme vás sklamať. Domácnosť je plná nástrah a havárie v domoch či bytoch nie sú ničím nezvyčajným. Na druhej strane vás potešíme, pretože skoro všetkým haváriám je možné predísť vďaka opatrnosti a prevencii. Ktoré havárie sa v domácnostiach stávajú najčastejšie?

Voda je životodarná, ale tiež nebezpečná

Prakticky všetko, čo súvisí s vodou je v domácnostiach najviac rizikovou oblasťou. Vytopenie bytov, či už vlastných, alebo susedov, sú na špičke všetkých havárií. Podľa poisťovní škody spôsobené vodou sa podieľajú na vyplácaní poistného krytia až tretinovo. Znamená to, že každá tretia nehoda v domácnosti je spojená s nasledujúcimi situáciami: pretekajúca toaleta, prasknuté potrubie, prasknuté hadice odpadov elektrospotrebičov či úniky vody z batérie pri vyššom tlaku vody. Preto si dajte záležať na údržbe vodovodnej inštalácie a nenechávajte si čistenie upchatých potrubí alebo krtkovanie odpadov v Piešťanoch na poslednú chvíľu. Ako prevencia slúži tiež monitoring potrubia, ktorý odhalí defekty i upchatie celého vodovodného systému. Ak hľadáte služby čistenie kanalizácie v meste Piešťany a okolí, potrebujete zmonitorovať stav potrubia alebo si objednať krtkovanie, obráťte sa na naše vysoko profesionálne služby krtkovanie-piestany.sk.

Pozor na prírodné živly

Naši českí susedia sa nedávno presvedčili o tom, že príroda je silnejšia ako človek a niekedy vie zničiť všetko, čo ste budovali celý život. Domy i byty ohrozuje silný vietor, povodne a dokonca blesky. Pred niektorými z menovaných katastrof nedokážete domácnosť ochrániť, ale vďaka včasnej reakcii zachránite seba a svoju rodinu.

Na oko maličkosti, ktoré vás stoja nervy a peniaze

Nie všetky havárie a nepríjemnosti sú tak veľkého rozsahu ako vytopenie. Napríklad aj zabuchnuté dvere dokážu poriadne potrápiť. Ak sa vám dvere zabuchnú v noci a navyše ide o bezpečnostný typ, tak si počkáte niekoľko hodín. Väčšina firiem zaoberajúcich sa otváraním zabuchnutých bezpečnostných dverí sídli len vo väčších mestách. Zároveň sa musíte pripraviť na to, že vás otvorenie bude stáť poriadny balík peňazí.

Mat a Pat v ľudskej podobe

Na záver musíme spomenúť domácich majstrov a ich snahu opraviť všetko možné bez skúseností. Spomenuté odpadové potrubie sa veľa z nich pokúša vyčistiť svojpomocne. Samozrejme, že pri svojpomocnom krtkovaní potrubie prederavia, ale sú spokojní, že voda opäť odteká – preto treba osloviť spoľahlivú firmu na krtkovanie. Po čase vyjde najavo, že  niekde v systéme uniká voda a nasleduje finančne náročná oprava. Veľmi nebezpečné je púšťať sa do opráv súvisiacich s elektrinou. Takáto snaha môže skončiť tragicky.

 

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú