Výber športovej obuvi je veľmi dôležitý – napríklad také kvalitné futbalové kopačky vedia posunúť váš výkon na vyšší level. Rovnako je kvalitná obuv základom správneho držania tela a lepšieho pohybu po konkrétnom teréne. Aby toho nebolo málo tak kopačky, ale aj iná športová obuv, majú funkciu pri zabezpečovaní vašej bezpečnosti počas hry. Môžete sa tak spoľahnúť, že podáte čo najlepší výkon a pritom si neublížite. Ako si vybrať tie svoje ideálne kopačky?

Praktická funkcia – podľa čoho vyberať?

Základom pri výbere kopačiek je predovšetkým to, aby ste vybrali model na povrch, na ktorom budete hrávať. Od toho sa odvíja predovšetkým typ podrážky – existujú lisovky, kolíky, lisokolíky, turfy na umelú trávu, či sálovky do haly. Vyberať si treba teda podľa toho, kde hrávate. Za najuniverzálnejšiu voľbu sa považujú lisovky, ktoré sú vhodné na tvrdšie prírodné trávniky.

Z praktickej stránky je okrem podrážky dôležitý aj materiál konkrétnych kopačiek. Známa futbalová obuv, ako napríklad kopačky Nike, sa vyrába z odolných materiálov, vďaka čomu máte záruku, že vaše nohy budú v pohodlí. Materiál však neovplyvňuje len komfort danej obuvi, ale rovnako aj životnosť. Typ podrážky a materiál sa väčšinou aj najviac odráža na cene – v týchto kategóriách je teda výber najdôležitejší z praktickej aj finančnej stránky.futbalové kopačky

Následne sú aj konkrétne špecifiká, ktoré treba pri kúpe splniť. Medzi takéto personálne voľby patrí napríklad veľkosť obuvi. Musíte voliť modely, ktoré budú sedieť na vašu nohu – napríklad aj čo sa týka šírky a dĺžky chodidla. Dobré je tiež vedieť, že rôzne značky majú rôzne veľkosti a preto je vždy potrebné si vyberať práve na základe vnútornej dĺžky. Môže sa totiž stať, že keď si vyberiete kopačky Adidas, ich vnútorná dĺžka bude iná ako pri kopačkách inej značky.

Dizajnová stránka ako bodka na záver

Na záver je nesmierne podstatné okrem praktickej stránky pozerať aj na stránku estetickú. To sa týka predovšetkým vzhľadu kopačiek. Dnes už na trhu nájdeme naozaj široké spektrum rôznych kopačiek od rôznych značiek. Veľmi populárne sú rôzne neónové varianty, no skvelou voľbou môžu byť aj modely v neutrálnych prevedeniach. Vyberať si môžete aj podľa konkrétnych značiek, ktoré tiež majú svoje preferencie, prípadne ponúkajú aj zaujímavé limitované edície. Medzi takéto patria napríklad aj Puma kopačky.

Ak splníte všetky tieto jednoduché kroky, máte záruku, že si vyberiete kvalitné kopačky, ktoré vám budú dobre slúžiť. V tejto sfére sa oplatí investovať do kvalitných materiálov, aby boli topánky naozaj odolné, nakoľko ich budete využívať na náročné zápasy. Kvalitné futbalové kopačky vás pritom podržia pri každom výkone a umožnia vám podať váš najlepší výkon.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny