Jar je veľmi rozmarné, no zároveň príjemné ročné obdobie. Teplé dni lákajú na víkendový výlet. Na takýto výletu sa však oplatí vedieť si zbaliť tašku, aby ste boli pripravení na každé počasie. Bez ohľadu na to, či sú destináciou hory alebo more, nesmiete zabúdať na oblečenie, ktoré sa vám bude vždy hodiť.

Aké oblečenie si vziať na víkendový výlet?

Jarné počasie vie byť také nevyspytateľné, že sa oplatí mať v kufri oblečenie na rôzne príležitosti. Jeden deň môže slnko silno svietiť a druhý deň si mráz môže vybrať svoju daň. Ak si teda chcete optimálne zbaliť tašku na výlet, nesmiete zabudnúť na univerzálne kusy oblečenia. V prvom rade, bez ohľadu na počasie, stojí za to vybrať si oddychujúce, priedušné oblečenie. Má termoregulačné vlastnosti a v teplom počasí zabraňuje prehriatiu organizmu, v chladnom zase jeho ochladzovaniu.

Perfektné sú tiež rôzne druhy trekingového a športového oblečenia. Veľkou výhodou tohto typu oblečenia je, že rýchlo schne, takže ho v prípade silného dažďa môžete vysušiť v hoteli.

Ľudia, ktorí chcú byť pripravení aj na najchladnejšie počasie, si môžu so sebou vziať termoaktívnu spodnú bielizeň. Môžete si ju dať pod mikinu a nohavice, aby ste bez problémov prežili aj tie najnižšie teploty.

Aké vrchné oblečenie si vziať so sebou na výlet?

Zrážky a sneženie na jar nie sú ničím prekvapivým, preto by v kufri mala byť aj tenká bunda do dažďa. Aj počas teplých dní v nej môžete chodiť dlhé hodiny bez prehriatia.

Samozrejme nemali by ste zabúdať na teplejšie vrchné oblečenie. Keď teplota vzduchu prudko klesne, môžete si obliecť teplý kabát a bundu a pokračovať v objavovaní. Tieto typy odevov sa vám budú hodiť najmä vo večerných hodinách, ktoré na jar nerozmaznávajú vysokými teplotami.

Doplnky a obuv

Pri balení kufra na jarný výlet by ste nemali zabúdať ani na praktickú a pohodlnú obuv. Skvele sa tu budú hodiť kožené pánske poltopánky, ktoré sa hodia na teplejšie aj chladnejšie dni. V prípade mimoriadne teplej jari si môžete tiež zbaliť pohodlné sandále, ktoré udržia vaše nohy v pohodlí a priedušnosti. Širokú ponuku kvalitných sandálov nájdete na https://wojas.sk/topanky-panske-sandale.

Každý muž, ktorý chce na jarnom výlete vyzerať štýlovo a elegantne, by si mal do kufra prihodiť zopár doplnkov, ktoré spestria každú štylizáciu. Vhod môže prísť pánsky kožený opasok, ktorý sa bude hodiť ku klasickým džínsom a košeli. Za zmienku stoja aj náramkové hodinky, ktoré dodajú eleganciu a triedu aj tým najjednoduchším štylizáciám.

Ak si to zhrnieme, zbaliť sa na jarný výlet nie je také jednoduché. Musíte byť pripravení na všetko, takže sa môže ukázať, že malý kufor bude nedostatočný.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred