Vo veľkej taške sa veci hľadajú ťažko a v malej ešte ťažšie! Určite sa vám už stalo, že ste v taške pátrali po dokladoch alebo peňaženke a nechtiac ste druhým odhalili aj to, čo malo byť pred nimi skryté. Akú mienku si o vás vytvoria v cudzej krajine, keď zbadajú vo vašej taške takýto chaos? Peniaze patria do peňaženky, doklady do kvalitného puzdra.

zdroj: freepik

Puzdrá do každej tašky

Nosíte doklady v peňaženke? Sú peňaženky, do ktorých sa skutočne zmestí väčšina našich dokladov. Rokmi nám však pribúdajú, a tak je múdrejšie popremýšľať o praktickom puzdre na doklady.

V ňom sa určite nájde miesto nielen pre občiansky a vodičský preukaz, ale aj pre zdravotnú kartičku, vizitky a rôzne členské nákupné karty či doklady od motorových vozidiel.

Rodičia často nosia v dokladoch aj zdravotné kartičky vlastných detí, objednávkové kartičky k lekárom, a tak jedného dňa zistíte, že klasická peňaženka rozhodne nestačí. Puzdrá na doklady môžu mať rôzne rozmery, preto si nájdete typ vhodný do menšej i väčšej tašky. Nejde však len o rozmery. Zaujme vás spôsob vnútorného usporiadania puzdra aj jeho materiálové prevedenie. Vždy ide aj o dizajn.

Aký človek, také doklady…

Čo všetko sa môže stať, ak sa o naše doklady nestaráme správne? Zvlášť pokiaľ ich neukladáme stále na rovnaké miesto, ľahko sa nám stratia. Ukladať ich v chvate na rôzne miesta do kabelky tiež nie je výhra, môžu sa nám doškriabať, ušpiniť alebo pokrčiť.

Nehanbili by ste sa cudziemu človeku ukázať svoj občiansky preukaz alebo mesačný cestovný lístok? Puzdrá na doklady nám umožňujú prehľadne a bezpečne uskladňovať doklady, čím predlžujú nielen ich životnosť, ale aj bezchybný vzhľad.

Ak si od vás na dovolenke vypýtajú občiansky preukaz alebo zdravotnú kartičku, alebo budete chcieť platiť bankomatovou kartou, stačí vytiahnuť z tašky puzdro a zapôsobiť zmyslom pre detail a poriadok.

Turista sa prezentuje aj maličkosťami. Máte už poriadne puzdro na doklady?

Doklady aj mince v bezpečí

Puzdrá na doklady nie sú predmety, ktoré by sme si kupovali na dennej báze, a aj práve preto sú ideálnym darčekom pre našich blízkych. Koľkí z nás často ignorujú svoje staré puzdro na doklady, hoci je už do polovice roztrhané a nepekne špinavé? Kožené puzdrá na doklady pôsobia luxusným a elegantným dojmom. Keďže sú dostupné v neutrálnych farbách, ako je čierna, hnedá, sivá alebo tmavomodrá, sú pripravené poslúžiť dámam aj pánom.

O ich kvalite sa presvedčíte aj po pár rokoch, keď by už iné puzdrá dávno podľahli častému pretáčaniu stránok pri hľadaní tej správnej kartičky. Niektoré puzdrá na doklady poskytujú útočisko aj minciam, čo oceníte napríklad na dovolenke, keď budete chcieť odísť na prechádzku po meste len naľahko, bez peňaženky.

Keď cudzinci uvidia vaše perfektné puzdro na doklady, budú sa k vám správať oveľa úctivejšie. To si vyžaduje overenie v praxi!

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny