Nielen domácnosť, ale aj záhrada si zaslúži poriadnu pozornosť a starostlivosť. Každý správny kutil by mal dbať na to, aby bol ozbrojený kvalitným náradím a dokázal si tak poradiť s akýmkoľvek problémom. Aké elektrické náradie by vám zaručene nemalo chýbať v povinnej výbave? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Prevzdušňovač trávnika

Prevzdušňovač trávnika by mal byť neoddeliteľnú súčasťou údržby zeleného koberca vo vašej záhrade. Prevzdušňovač narušuje povrch trávnika a zabezpečuje tak prístup vzduchu, vody a živín rovno ku koreňom. Trávnik tak obohacujeme o tie najdôležitejšie zložky, ktoré mu zabezpečia zdravý rast a krásnu zeleň, po ktorej túži každý záhradkár a kutil.

Zároveň však odstraňuje buriny, machy a iné nečistoty, ktoré sa do trávnika zachytili a dodáva mu tak zdravý a krásny vzhľad. Na trhu nájdeme veľké množstvo typov elektrických prevzdušňovačov. Väčšinou ide o stoeurovú záležitosť, no pridaná hodnota v podobe dokonalého trávnika vám určite stoja za to.

Vysávače do bazéna

Vysávače do bazéna sú veľmi užitočnými pomocníkmi pri čistení vášho bazéna. Radi by ste ho udržali bez nečistôt a radšej sa venovali iným činnostiam, ako je jeho neustála údržba? Kúpte si bazénový vysávač, ktorý vysaje všetky vaše trápenia. Neviete si rady? Pomôžeme vám vybrať ten najlepší vysávač do bazéna.

Ak neviete, ako vybrať vysávač do bazéna, zamerajte sa predovšetkým na to, koľko času a financií ste do neho ochotní investovať. Tiež je dôležité zohľadniť jeho efektivitu a vyžadovanú manipuláciu. Vysávače do bazéna spoľahlivo odstránia nežiadúce nečistoty z dna alebo stien vášho bazéna či už nadzemného alebo zapusteného, záleží na modeli.

Elektrické nožnice

Ak na svojej záhrade pestujete v záujme zachovania si súkromia aj živý plot alebo pestujete okrasné kríky či stromy, do vašej zbierky náradia určite patria aj elektrické nožnice na kríky a vetvy.

Využijete ich najmä pri ošetrovaní týchto porastov a záhrad. Už pri nižšej cene poskytuje tento nástroj vysokokvalitné výsledky a potešia vás aj nízke prevádzkové náklady.

Pri kúpe sa zamerajte aj na dizajn a kvalitu materiálu. Nožnice by vám mali sadnúť presne do ruky, byť ľahko ovládateľné a pohodlné pri používaní. Elektrické nožnice sú bezpečné na obsluhu a vy s nimi jednoducho vytvarujete aj váš živý plot do dokonalosti.

Kosačka

Kosačka je súčasťou starostlivosti o trávnik. Elektrická kosačka je vhodná hlavne na menšie trávniky a trávnaté plochy, do čoho spadajú práve vaše záhrady a plochy okolo domu. Sú tiché, ľahké, dobre sa s nimi manipuluje a vo väčšine prípadov majú aj ľahké ovládanie. Takéto kosačky sa vyznačujú svojou spoľahlivosťou a minimálnou údržbou. Oproti svojim benzínovým kolegom sú aj ekologickejšie a vyznačujú sa nižšou spotrebou.

Pri kosení si môžete jednoducho nastaviť výšku kosenia porastu a trávy a kosenie zvládne každý člen rodiny. Do víkendového upratovania tak môžete zapojiť aj svoje ratolesti a vy sa tak môžete sústrediť na tie zložitejšie úkony v domácnosti. Ľahko sa s nimi dostanete aj do užších priestorov a svojou kompaktnou konštrukciou vám nezaberú veľa miesta v garáži či kôlni. Správne nastavená sa vyhne poškodeniu cestičiek rozložených s leveling system metódou.

Ak však patríte k odporcom kosenia trávy a úpravu trávnika skôr vnímate ako nemilú povinnosť, na trhu si môžete hravo vybrať zo širokého spektra produktov ten, ktorý bude spĺňať všetky vaše požiadavky a stane sa skvelým pomocníkom v domácnosti, ako napríklad robotická kosačka.

Elektrocentrála

Ak máte záhradu na chalupe tam, kde už nesiaha elektrické vedenie, máme pre vás riešenie. Do každej takejto záhrady sa hodí jednoduchá elektrocentrála, ktorá vám zabezpečí elektrický prúd aj v ťažšie dostupných miestach. Môžete na ňu napojiť ručné náradie, elektrické náradie do záhrady či osvetlenie k dlhým večerom s priateľmi a rodinou na chalupe.

Elektrocentrála sa postará o to, aby ste vy mohli príkladne udržiavať svoje trávnaté plochy kdekoľvek. Len varujeme, aby ste nezabudli na prúdový chránič!

Elektrické čerpadlo

Aj takýto pomocník nájde uplatnenie v mnohých záhradách a možno práve aj v tej vašej. S čerpadlom do suda môžete zavlažovať váš trávnik aj dažďovou vodou, ktorú si zadarmo zbierate do nádrže alebo do suda. Plnenie konvičiek na vodu sa stane hračkou alebo môžete k čerpadlu pripojiť postrekovač či zavlažovací systém.

Čerpadlá sú vybavené filtrom, ktorý bráni nasávaniu nadmerného množstva nečistôt a predchádza tak poškodeniu čerpadla v dôsledku upchatia. Bezpečnostné funkcie čerpadla zabraňujú chodu na prázdno, a tak sa chod čerpadla pri nízkej hladine vody automaticky vypne. Spoľahnúť sa môžete aj na kvalitné materiály, z ktorých sú čerpadlá vyrobené. Nízka hlučnosť bude dôvodom, prečo si používanie a inštaláciu tohto zariadenia užijete a obľúbite.

 

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.