Topánky na vysokom podpätku vedia pekne zoštíhliť naše nohy, pridať pár centimetrov na výške a celú postavu tak opticky vytvarujú. No časté nosenie vysokých opätkov, najmä vysokých, môže skončiť pre naše zdravie tragicky. Nosenie vysokých podpätkov zaťažuje chrbticu a prispieva k poruchám držania tela. Ako nosiť vysoké podpätky a aké modely zvoliť na každý deň, aby ste si neublížili na zdraví?

Dobre padnúce topánky na každý deň

Asi každý vie, že topánky na vysokom podpätku by ste nemali nosiť celý deň. Napriek početným výhodám z hľadiska imidžu a vplyvu na celkovú postavu človeka, ktorý ich nosí, existuje veľa zdravotných indikácií, že škodia chrbtici. Každý deň do práce alebo do školy sa oplatí vyberať topánky na plochom podpätku, pretože práve tu trávime väčšinu dňa. Ploché topánky budú pohodlné aj pri každodenných povinnostiach a nebudú nám spôsobovať problémy s odieraním či utiahnutím. V tomto prípade sa oplatí staviť na dámsku športovú obuv. Pohodlné a praktické topánky nám dodajú sebavedomie a zabezpečia pohodlie počas celého dňa. Na https://wojas.sk/topanky-damske-poltopanky-sneakersy nájdete dámske sneakersy v rôznych variantoch a tento typ obuvi je túto sezónu veľmi módny. Okrem obľúbenosti sa sneakersom môžeme poďakovať za maximálny komfort, ktorý nám ponúkajú. Ak však náš dress code vylučuje športovú obuv do práce, môžeme zvoliť dámske lodičky. Lodičky sú veľmi pohodlné topánky na malom, 3-4 cm podpätku. Dodávajú eleganciu a dokonale ladia s formálnymi štylizáciami.

Pohodlné a módne topánky na špeciálne príležitosti

Ak sa chystáme na párty v štýle svadby či narodeninovej oslavy, určite si chceme obuť topánky na vysokom alebo dokonca na ihličkovom podpätku. Všetko závisí od dĺžky času, ktorý chceme stráviť v topánkach na vysokom podpätku. Aby ste nestrávili priveľa času nosením topánok na vysokom podpätku, bolo by dobré vziať si so sebou pár topánok navyše, napr. baleríny. Nezvyčajné kombinácie sa dnes stávajú veľmi populárnymi. Biele dámske sneakersy môžeme úspešne nosiť k vzdušným šatám a listovej kabelke, čím získame kombináciu športového a elegantného štýlu. Pohodlie nadovšetko – a k tomu zdravie pre nohy a chrbticu. Druhou možnosťou je, samozrejme, vzdať sa vysokých podpätkov či klinových topánok v prospech jemných a ženských topánok, akými sú napríklad dámske lodičky. Hoci dostaneme veľa rôznych modelov, bez väčších problémov nájdeme také s nízkymi stĺpikmi. Lodičky vďaka svojmu strihu zvýrazňujú a predlžujú nohy a dokonale ladia s celou štylizáciou.

Stručne povedané, vysoké podpätky môžu poškodiť naše zdravie. Pri pravidelnom a dlhodobom nosení prispievajú k vzniku defektov chrbtice a ochorení nôh. Aby ste sa tomu vyhli, oplatí sa ich nahradiť ľahšími modelmi, ktoré vyzerajú na nohe rovnako dobre a ak potrebujete obuť vysoké podpätky, vezmite si na zmenu pár „zdravších“ topánok navyše.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny