Internet a teda aj internetové stránky sú dnes zdrojom množstva informácií a aj zábavy. Keď zháňame oblečenie, chceme sa niečo dozvedieť alebo sa len zabaviť ideme na internet. Viete ale koľko webových stránok je na internete? Koľko času tu strávia ľudia?

Webové stránky

Na internete nájdete niečo na pozretie vždy. Viac ako 2 miliardy webových stránok plných množstva obsahu. Z obrovského množstva ich je len cca 400 miliónov aktívnych.

V súčasnosti pribudne každú hodinu viac ako 10 000 nových stránok. Či a ako dlho budú aktívne záleží od ich majiteľov. Aj keď nové stránky neustále pribúdajú, predpokladá sa, že rast aktívnych stránok takýmto tempom rásť nebude.

Rozmýšľali ste už ale nad tým, prečo sú niektoré stránky populárne a iné upadnú do zabudnutia? Všetko záleží od správania užívateľov a majiteľa webovej stránky. Čo najviac odrádza užívateľov od návštevy webstránky?

Dizajn webovej stránky

Môcť prečítať si niečo pekné na webstránke je síce dobré, ale dôležitejší je dobrý prvý dojem, ktorý si návštevník vytvorí hneď v prvej sekunde až potom sa pustia do čítania. Ak má stránka dobrý dizajn ľudia sa o ňu viac zaujímajú a strávia na nej dlhší čas.

  • Takmer 75% užívateľov si na základe internetovej stránky vytvorí názor o celej spoločnosti.Zaujímavosti o internete

Rýchlosť načítania

Ľudia sú netrpezliví a stále sa niekam ponáhľajú. Ak trvá načítanie stránky dlhšie ako 3 sekundy 40% užívateľov radšej odíde. Každou ďalšou sekundou stráca ďalších a ďalších návštevníkov.

  • Odhaduje sa, že pre pomalé načítanie webových stránok prichádzajú firmy ročne o cca 2,5 miliárd dolárov príjmov z predaja. Úspešné firmy si na rýchlom načítaní stránky dajú záležať.
  • Je viac ako 100% pravdepodobnosť, že užívateľ odíde zo stránky ak jej načítanie trvá 10 a viac sekúnd.

Čas strávený na internete

Na internete je obrovské množstvo fascinujúceho obsahu a neuveriteľne veľa informácií. Ak sa chcete niečo rýchlo dozvedieť prvé čo urobíte idete na internet. Či už si pozeráte magazín pre chlapov či ženy, hľadáte recept na dobrú večeru alebo len chcete vedieť čo budú dnes premietať v kine, všetko nájdete na internete.

Priemerne strávi každý jeden človek na internete denne viac ako 3 hodiny (190 minút). Myslíte si, že vy tak dlho na internete nie ste? Skúste si to raz spočítať.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je