Vzácny Arganový olej, ktorý s našim vzhľadom dokáže naprosté zázraky. Presne to je arganový olej.

Arganový olej: Tekuté zlato nie len pre vašu pleť

Arganový olej, nazývaný tiež ako marocké zlato, je pre svoje účinky veľmi cenenou prírodnou surovinou. Je hojne využívaný nie len v liečiteľstve či kuchyni, žiadanou zložkou je aj v modernej kozmetike.

Svojimi pozoruhodnými účinkami sa arganový olej zapísal do ďalekej histórie a ľudstvo sa jeho výrobe venuje už celé stáročia. Arganový olej nepatrí medzi lacnejšie produkty, a to vďaka námahe a úsiliu, ktoré je treba vyvinúť k jeho získaniu.

Jediný pravý arganový olej pochádza z Maroka. Tam totiž rastú stromy Argania Spinosa, ktorých plody sú zdrojom vzácneho oleja. Tradičné postupy k získavaniu tohto najlepšieho arganového oleja sú veľmi náročné. Všetko začína zberom plodov s tvrdou šupkou a ich následným ručným drvením. Táto neľahká robota už tradične náleží marockým ženám. Kvalitný a stopercentne prírodný arganový olej dokáže doslova zázraky s našou pleťou, vlasmi aj nechtami.

Prírodná cesta ku kráse s pomocou arganového oleja

K znovuzískaniu svojej prirodzenej krásy a mladistvej iskry nie je potreba podstupovať náročné a zdĺhavé skrášľovacie procedúry. Arganový olej predstavuje bezbolestnú a predovšetkým prírodnú starostlivosť o pleť a pokožku.

Arganový olej: Tekuté zlato nie len pre vašu pleťVďaka vysokému obsahu antioxidantov a prírodných látok je arganový olej považovaný za kozmetický klenot, ktorý efektívne spomaľuje starnutie pleti a zabraňuje tvorbe vrások či kožných škvŕn. U arganového oleja boli navyše preukázané aj hojivé a regeneračné účinky. Je preto vhodný aj pre veľmi citlivú pleť trpiacu na akné a ekzémy.

Arganový olej: Tekuté zlato nie len pre vašu pleť a jeho využitie

Nie len pokožke a pleti prináša arganový olej veľa priaznivých benefitov. Pravidelným nanášaním arganového oleja do vlasov môžete už po niekoľkých týždňoch pozorovať viditeľné zlepšenie ich kvality. Marocké zlato podporuje vitalitu vlasov v celej ich dĺžke a vyživuje každý vlas od korienka až po končeky. Arganový olej zaisťuje vlasom hĺbkovú hydratáciu, prekrvuje ich korienky a posilňuje ich štruktúru. Vďaka jedinečnému obsahu prírodných látok a vitamínov budú vaše vlasy po ošetrení arganovým olejom jemné, hebké a bez lámavých končekov. Arganový olej taktiež napomáha s ťažkosťami vlasovej pokožky, upokojuje podráždenie a zabraňuje jej vysušovaniu. Marocké zlato sa však dá využiť aj pre zlepšenie kvality mihalnc, ktoré budú pri pravidelnej starostlivosti hustejšie, pevnejšie a odolnejšie. Ďalšia z mnohých možností využitia pozoruhodných účinkov arganového oleja je ošetrenie nechtov. Vyživuje nechty aj nechtové lôžko, znižuje ich lámavosť a zabraňuje štiepeniu. Práve rozmanité využitie a blahodarný vplyv na pokožku aj vlasy robí z arganového oleja malý kozmetický zázrak.

RETINOL

Retinol: Super bojovník za mladšiu a krajšiu pleť

Túžite pleť intenzívne a rýchle omladiť a revitalizovať bez chirurgických zákrokov? Potom rozhodne stavte na retinol. Táto super ingrediencia bude tým najlepším a najspoľahlivejším spoločníkom na vašej ceste za krajšou a mladšou pleťou!

Retinol je uznávaný ako najaktívnejšia ingrediencia v boji proti predčasnému starnutiu, preto sa v poslednom čase hojne využíva v kozmetickom priemysle. Dokáže si poradiť s vráskami, nepravidelnou pigmentáciou, vylepšiť štruktúru pleti a pokožku celkovo omladiť a oživiť.

Čo je retinol?

Retinol je čistou a najsilnejšou formou vitamínu A. Vyskytuje sa prirodzene v koži a je zodpovedný za správnu obnovu buniek. Pôsobí ako silný antioxidant a je aj súčasťou mnohých potravín, ako je napríklad rybí olej, vajcia alebo mäso. Bol objavený v roku 1913 a v 40. rokoch sa ho podarilo syntetizovať.

Retinol alebo retinoid? Aký je rozdiel?

Retinol je najsilnejšia forma retinoidu a najsilnejšia koncentrácia vitamínu A.

Retinoidy, kam patrí aj retinol, sú skupina organických zlúčenín, ktorá úzko súvisí so štruktúrou vitamínu A.

Ako funguje retinol?

Retinol je v kozmetike najpoužívanejším retinoidom, pretože je najúčinnejší. Má vysokú schopnosť minimalizovať počiatočné príznaky starnutia, ako je nerovnomerná pigmentácia, a to vrátane poškodenia slnkom. Vyhladzuje jemné linky a vrásky, obnovuje bunky, jemne exfoliuje, a tak pleti dodáva prirodzený jas, hydratuje a podporuje vlastnú tvorbu kolagénu a elastínu, čím pokožku vypĺňa a spevňuje.

Kedy začať používať retinol?

S retinolom začnite až vo chvíli, keď na sebe budete pozorovať prvé známky starnutia. Väčšinou je to okolo 30. roku – vtedy sa začína spomaľovať tvorba kolagénu a elastínu a objavujú sa prvé vrásky. Vždy začnite s jeho menším množstvom, najprv ho používajte 2× týždenne a intervaly postupne navyšujte. Začnite aj s nižšou koncentráciou (napr. 0,3 %), hlavne keď máte citlivú pokožku. Ak vám to pleť dovolí, postupne koncentráciu zvyšujte.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je