Aj vy patríte medzi tých, ktorí len tíško v kúte závidia ľuďom bez stresu? Či už sme to my sami, kto si stres vytvárame, alebo vplyv okolia, je nevyhnutné s ním bojovať. Našťastie tu máme staroveké učenia. Jogínske cvičenia na upokojenie vám pomôžu s krátkodobým, tantra masáž zas s dlhodobým stresom.

Stojí za to sa vyskúšať cvičenia na upokojenie?

Nežiaduce účinky stresu na váš organizmus hovoria jasnou rečou. Stres dokáže doslova zničiť váš spánok a schopnosť regenerácie, čo následne vedie k oslabeniu imunity. Zrazu si len uvedomíte, ako musíte okrem stresu v práci zvládať stres aj u lekárov. Medzi mentálne prejavy nadmerného stresu patrí úzkosť, časté zmeny nálad či únava. Navštevujete pravidelne posilňovňu a nevidíte výsledky? Áno, aj za to vďačíte príliš vysokej hladine stresu.

Cvičenia na upokojenie s okamžitým účinkom

Na to, aby ste pocítili okamžitú úľavu, musíte stres doslova predýchať.

  •  Najjednoduchším cvičením na upokojenie je riadené hlboké dýchanie. Vystrite chrbát a poďme na to. Na štyri doby nosom nádych, na štyri doby ústami výdych. A znova. Tréningom zvyšujte počet dôb na sedem až osem.
  •  K druhému cvičeniu sa postavte. S nádychom nosom vystierajte ruky, dostaňte ich až nad hlavu otočené dlaňami k sebe. Vydychujte a pomaly pripažujte, dlane sú tentokrát otočené smerom von. Upokojenie sa dostaví do niekoľkých sekúnd.
  • Technikou pre mierne pokročilých je tzv. „brušné dýchanie“. Zhlboka sa nadýchnite nosom do brucha tak, aby sa hrudný kôš nepomohol. Zadržte dych. A vydýchnite. Toto cvičenie navyše môžete preventívne robiť hocikedy, keď vás to napadne. Vďaka hlbokým nádychom si okysličíte organizmus.

Všetky cvičenia na upokojenie vám pomôžu zbaviť sa stresu do niekoľkých sekúnd. Navyše nepotrebujete nič iné, len ich opakovať.

Pomôže vám tantra masáž zbaviť sa dlhodobého stresu?

Hoci dokážete stres účinne predýchať, je nevyhnutné čeliť mu i z dlhodobého hľadiska. Nechcete predsa, aby vám zničil zdravie. V prvom rade je dôležité si situáciu uvedomiť, v druhom sa na boj odhodlať. Následne musíte vybrať vhodnú taktiku a obrniť sa vytrvalosťou. Jedným z efektívnych nástrojov je tantra masáž. Vďaka špeciálnym technikám, uvoľňujúcej atmosfére a zručným tantra masérkam dlhodobý stres nadobro zmizne z vášho života.

Stres dokáže znížiť kvalitu vášho života z krátkodobého i dlhodobého hľadiska. Veríme, že mu to nedovolíte a pomôžu vám naše cvičenia na upokojenie alebo tantrická masáž.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred