Ležať na pláži s najlepšou kamarátkou, piť chladené koktaily alebo lahodné talianske víno, opaľovať sa, vyčistiť si hlavu, hádať sa o tom, ktorá žena má silikónové implantáty a ktorá nie, jednoducho užívať si život. Taliansko je na toto všetko skvelá destinácia. Ich bezstarostný prístup k životu, pomalý a zároveň rýchly životný štýl, vychutnávanie si každej jednej činnosti, ktorú robia. Stráviť tam aspoň niekoľko dní na dovolenke je skvelý zážitok, ktorý vám vleje energiu do žíl na daždivú jeseň a mrazivú zimu. Ktoré časti Talianska by ste mali navštíviť?

Špička talianskej čižmy

Zem, kde sa mieša talianska a grécka kultúra, kde vás omámi vôňa olív a citrusových plodov. Tento región leží na úpätí apeninských hôr. Zozadu vás chránia skaly s roztrúsenými mestečkami a vpredu vás ohromí pohľad na azúrové Stredozemné more. A čím je Kalábria výnimočná okrem toho, že všetkým? Nájdete tu krásne antické stavby, mix grécka a talianska, ktorý cítite, počujete a vidíte na každom kroku. Viete, akú prezývku má Kalábria? Európsky Karibik a úplne zaslúžene. Jeden z najkrajších talianskych regiónov, kde si dokážete vychutnať každú jednú minútu. Úzke uličky plné atmosféry, čarovné pláže, vôňa mora, čerstvých plodov, rýb a histórie. Zamilujte sa do dovolenky v Kalábrii.

Sicília je ostrovom slnka

Ostrov Slnka, takú prezývku si zaslúžil tento krásny ostrov, ktorý sa hrdo pýši blízko Kalábrie. Je to miesto, ktoré má najviac pamiatok zapísaných v zoznamoch UNESCO. Takže história na vás dýcha zo všetkých strán. No nie je to nudná história. Je to podmanivá a očarujúca história, ktorá vás svojou atmosférou strhne a už nepustí. Sopka Etna sa tu na vás pozerá, ako si užívate zaslúženú dovolenku. Kúpanie v tyrkysovom mori, blúdenie úzkymi uličkami po kamenných kockách, užívanie si každého jedného dňa, skvelej kávy, jedla a vôní, ktoré sú vďaka citrónovým a pomarančovým hájom svieže a v horúcom počasí pôsobia ako balzam na všetky boliestky, ktoré ste si so sebou priniesli. Oddýchnite si na dovolenke na Sicílii. Existuje už len málo lepších vecí na svete, no aj tie tu môžete robiť.

FOTO:  © runrobirun / Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na