Epoxidové nátery sú mimoriadne odolné a trvanlivé, preto sa javia ako ideálne riešenie pre komerčné či priemyselné objekty. V súčasnosti si ich však obľúbili aj bežné domácnosti. Je možné ich aplikovať na nové i staršie betónové podlahy, ako aj na podlahové kúrenie, pričom garantujú obzvlášť atraktívny povrch. Zamilovať sa do epoxidových podláh je veľmi jednoduché. Nájdete ich napríklad vo výrobných halách, skladoch, farmaceutických budovách, laboratóriách, potravinárskych závodoch, školských jedálňach, telocvičniach, no aj v garážach, na terasách, balkónoch, v obývačkách či kuchyniach štandardných rodín. Z uvedeného vyplýva, že takéto podlahy majú čo ponúknuť, pričom ich zlatá éra iba začína. V nasledujúcich riadkoch si zhrnieme, prečo sú také žiadané a v čom spočívajú ich hlavné prednosti.

Jednoduché čistenie

Hladký povrch bez medzier je nielen esteticky príťažlivý, no i nenáročný na údržbu, pretože vyniká bezprašnosťou. Hygiena a zdravotná neškodnosť sú tiež neprehliadnuteľným plusom. Podlahu možno čistiť a dezinfikovať aj chemickými prostriedkami, pričom nehrozí riziko poškodenia. Zotretú podlahu stačí nechať uschnúť. Vďaka jednoduchej údržbe je vhodná i pre sklady potravín a nápojov, kde sa veľmi často stáva, že sa niečo rozleje či vysype. Z rovnakého dôvodu si epoxidové podlahy obľúbili i moderné kuchyne.

Odolnosť

Náterové epoxidové podlahy zaisťujú kvalitu na dlhé roky. Povrch je tvrdý a odolný, čo sa jednoducho musí odraziť na skvelej životnosti. Kvôli tejto prednosti si túto podlahu vyberajú fitnescentrá, športové haly a telocvične. Extrémna záťaž je však kladená na podlahovú krytinu aj v skladoch a baliarňach, kde sa neustále premáva vysokozdvižný vozík. Odolnosť voči chemickým prostriedkov robí z epoxidu skvelého adepta pre chemické a priemyselné závody.

Nezameniteľný dizajn

Zvoliť si epoxidovú podlahu je naozaj výborná alternatíva. Okrem praktických výhod získate tiež lesklý a  vkusný povrch. K dispozícií sú dokonca viaceré farby a štýly. Môžete sa rozhodnúť pre jeden odtieň, no celkom pokojne si zvoľte nejaký zaujímavý dekoratívny vzor s využitím viacerých farieb. To môže atraktívnosť podlahy iba zvýšiť.

Bezpečnosť

Pri epoxidových podlahách je možné bezpečnosť regulovať, pretože sa dá zvoliť stupeň protišmykovosti. Okrem toho je takýto povrch odolný proti nasiaknutiu vody i požiaru. Neodškriepiteľným plusom je aj skutočnosť, že lesklý povrch dokáže zvýšiť jas v pracovnom prostredí až o 300 %.

Skvelé rozdelenie pracovných zón

Tým, že je k dispozícií viacero farebných variantov epoxidových liatych podláh, je možné prostredníctvom náterov označiť bezpečné zóny na pracovisku, ale tiež zónu pre vysokozdvižné vozíky a ďalšie pracovné úseky.

Zvýšenie produktivity

Epoxidové nátery v továrňach, skladoch a priemyselných závodoch môžu znížiť opotrebenie dopravných prostriedkov, čo umožní pružnejšie pracovné tempo a rýchlejšiu cirkuláciu materiálu. Podlaha zostane aj pri neustálom tlaku fit a nepoškodená.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Áno, je to skutočne tak! Epoxidové podlahy sú šetrné k životnému prostrediu, a preto si ich s obľubou vyberajú spoločnosti orientované na „zelené“ alternatívy a ponuku EKO stavebných materiálov.

Expresné riešenie

Okrem celého radu výhod, ktoré sme spomenuli vyššie, nesmieme zabudnúť na jednoduchú a rýchlu aplikáciu epoxidového náteru. Keďže ide o samonivelačný poter, ktorý po rozotrení sám niveluje (vyrovnáva rozdiely), vytvorí sa absolútne symetrická plocha. Takýto materiál sa používa pre rôznu záťaž, od bežného zaťaženie osobami až po pohyb ťažkých strojov. Epoxidové podlahy sú prispôsobené aj na tie najextrémnejšie prípady. Skúsení odborníci ich aplikujú naozaj veľmi expresne. Dve hodiny po aplikácii je možná plná záťaž.

Nákladovo efektívna voľba

Liata epoxidová podlaha je nielen cenovo dostupná, ale nehrozí ani jej skoré opotrebenie. Z toho vyplýva, že sa z jej predností budete môcť tešiť dlhé roky, a to bez potreby ďalšej investície na opravu.

 

Veríme, že ak raz vyskúšate epoxidovú podlahu, budete ju môcť ďalej odporučiť. Nech sa páči, oplatí sa vyskúšať.

 

Foto: isomat.sk

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.