Partnerské hádky sa často krútia aj okolo toho, kto opäť zabudol zhasnúť svetlo v kúpeľni alebo kto je na rade poliať záhradu. V inteligentnej domácnosti týmto nezhodám navždy odzvoní.

Ovládanie osvetlenia

V inteligentnej domácnosti je radosť spolunažívať. Keďže väčšina spotrebičov sa správa podľa vopred zadaných príkazov alebo na základe toho, ako rozhodnete v danej chvíli, bez ohľadu na to, či ste doma, alebo v práci, vy máte množstvo času venovať sa rodine a relaxovať. Potrebujete zhasnúť svetlo, ale vypínač je ďaleko od postele? Stačí vziať do ruky svoj smartfón a jediným ťuknutím prikázať vypínaču, aby konal. Na to je však potrebná riadiaca jednotka a pripojenie na internet, čo je dnes už bežnou súčasťou domácností, zvlášť tých inteligentných. No nielen osvetlenie, ale aj iné oblasti v domácnosti je možné ovládať prostredníctvom inteligentných technológií. Spomeňme napríklad vykurovanie, klimatizáciu, ovládanie okien a dverí, bezpečnostný systém, senzory a detektory alebo zavlažovací systém. Okrem toho, že vám moderné technológie umožnia tieto zariadenia rýchlo a bezpečne ovládať, máte nad nimi i plnú kontrolu, a tak vždy viete, ako ste na tom so spotrebou vody, plynu či energií.

Naprogramujte si spotrebiče

Keď u vás doma platia stále režimy, prečo im neprispôsobiť aj činnosť spotrebičov? Vstávate každý deň v rovnakom čase? Nastavte si, aby sa vám po zobudení samo zaplo svetlo, rádio alebo televízor, prípadne prikážte oknám, aby sa otvorili a o pár minút zasa zavreli. Signálom na zobudenie môže byť aj zdvihnutie roliet. Pokiaľ máte záhradku, šikovný zavlažovací systém sa spustí v konkrétne dni a hodiny, avšak iba v prípade, že meteostanica nezaznamená prehánky. Vtedy záhradu poleje dážď a vy opäť ušetríte na energiách a vode. Aj vykurovanie alebo chladenie interiéru sa môže spúšťať vo vopred stanovenom čase. Scény si zvládnete nastaviť aj sami, no v prípade nejasností sa dá obrátiť aj na odborníkov v oblasti inteligentných technológií.

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.