Pandémia korona vírusu nám ukázala, ako veľmi dôležité je mať imunitu v čo najlepšom stave. Nečudo, že záujem o vitamíny sa rapídne zvýšil. Prečo by ste však nemali zabúdať ani na minerály, najmä horčík?

V dnešnom svete sú životne dôležité minerály často zatieňované práve vitamínmi, ktoré sú propagované na každom kroku. Samozrejme, vitamíny sú pre ľudské telo veľmi dôležité. Nielenže posilňujú obranyschopnosť organizmu a zjednodušujú priebeh ochorení, naviac podporujú vnútorné orgány a všetky procesy v tele. No o nič menej nie sú dôležité ani minerály. Bez nich sú vitamíny úplne zbytočné. Ak v tele nemáte dostatok minerálov, mnohé orgány si nedokážu stopercentne plniť svoj účel, a teda aj procesy v tele sú do značnej miery obmedzené. Jedným z najdôležitejších vitamínov, od ktorého závisia tie najdôležitejšie telesné procesy, je práve horčík.

Jeho príjem z bežnej stravy častokrát nie je dostatočný na to, aby vyhovel potrebám priemerného dospelého človeka. U mnohých ľudí sa tak začínajú objavovať prvé príznaky nedostatku horčíka – zvýšená miera únavy a vyčerpania, nervozita, či horšia schopnosť vysporiadať sa so stresom. Ak tieto prvotné príznaky nedostatku horčíka zanedbáte, môžu sa objaviť aj ďalšie, oveľa vážnejšie. Dodržiavať pravidelný príjem horčíka je tak mimoriadne dôležité!

Od zubov až po svaly

Horčík nachádza uplatnenie v mnohých častiach ľudského tela. Napríklad, napomáha zdravému rastu kostí a zubov. Dôležitú úlohu plní aj pri delení buniek, čo je jeden z najdôležitejších telesných procesov. Významné účinky horčíku sú badateľné aj v rámci psychického zdravia, pomáha udržiavať nervovú sústavu v optimálnej kondícii, odstraňuje pocity únavy a vyčerpania. V neposlednom rade, horčík prispieva k zabezpečeniu správneho svalového napätia, je teda dôležitým minerálom pre športovcov.

Aby ste horčík mohli do tela efektívne dopĺňať každý deň, odporúčame doplniť jeho príjem z bežnej stravy práve kvalitnými doplnkami stravy. Napríklad, tabletami Horčík 200 mg, ktoré zoženiete za najlepšiu cenu v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a doplňte si horčík aj vy!

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je