Pri pohľade na vaše staré okná vás chytala hystéria, a preto ste sa rozhodli pre ich výmenu. Po prieskume cien ste jednoznačne vsadili na plast. Plastové okná sú to najlepšie a najlacnejšie, čo môžete na trhu nájsť. Veľkú radosť z ich kúpy možno vystriedali obavy z montáže. Tie však nie sú potrebné. Dodávateľské firmy sa o všetko postarajú bez veľkých nárokov na váš voľný čas.

Prečo sa rozhodnúť pre plastové okná

Plastové okná sú nielen ekonomicky výhodné, ale majú navyše aj množstvo skvelých vlastností. Možno vaša voľba najskôr padla na hliníkové okná. Tie sú však o niečo drahšie ako plastový variant. Navyše nemajú až tak dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Práve vďaka nim sa veľa ľudí rozhodne pre plastové okná, ktoré ušetria nemalý balík peňazí na vykurovanie miestností. V zime udržujú teplo v budove, neprepúšťajú chlad z vonku a v lete udržujú stabilnú teplotu každého priestoru. Ak si k tomu všetkému prirátate ich dlhú životnosť, návratnosť vašej investície je stávkou na istou. Plastové okná vás prekvapia aj vysokou zvukovou izoláciou, ktorá poteší hlavne vo veľkomestách. Pri ich kúpe budete ohúrení veľkou ponukou farebných prevedení od bielej, cez imitáciu dreva až po metalické odtiene. Plast je materiál veľmi stály, a preto vaše okná odolajú aj výkyvom počasia. Iste aj vďaka tomu čoraz viacej ľudí vymieňa staré okná a dvere za plastové vchodové dvere a plastové okná.

Čo vás čaká pri montáži plastových okien

Montáž plastových okien patrí do rúk odborníkov. V opačnom prípade by ste mohli doplatiť na nesprávne spojenie okna a tesnenia, ktoré by zapríčinilo prenikanie vlhkosti do miestnosti. Pred príchodom majstrov sa snažte z okolia okien odstrániť nábytok a prekážky. Uľahčíte im manipuláciu s oknami a zabránite prípadnej kolízii. Myslite aj na to, že pri montáži sa práši, a preto je potrebné zakryť nábytok a miesto pod oknami ochrannými fóliami. Časová náročnosť celej montáže záleží od veľkosti vášho domu alebo bytu. Pri štandardných troch miestnostiach montáž nezaberie viac ako jeden deň. Prvým krokom je demontáž starých okien. Vo väčšine prípadov ich montážna firma odvezie. Musíte sa s ňou však vopred dohodnúť. Opatrné vybúranie starých okien bez poškodenia omietok je pre odborníkov samozrejmosťou. Po demontáži sa do vzniknutých otvorov namontujú nové plastové okná. Tie sa zasadia do otvorov tak, aby sedeli na stotinu milimetra. Väčšie nečistoty si montážnici po sebe upracú a vy sa tak bez námahy budete tešiť z nových kvalitných okien.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú