V dnešnej uponáhľanej dobe sa môže stať, že človek skĺzne do nikdy nekončiaceho kolobehu práce a spánku pred ďalším pracovným dňom. Niektorí teda nemajú žiaden voľný čas, mnohí z vás aj keď ho majú, nemajú ho práve veľa. Ako aj s tým málom čo najlepšie využiť? Ktorá pohybová aktivita nevyžaduje, aby ste sa jej venovali viac ako hodinu. Dá sa dokonca vykonať v plnej miere aj do polhodiny, čo je časový úsek, ktorý si jednoducho musíte v rámci dňa nájsť. Máte málo času a chcete ho využiť? Skúste beh. Máte málo času a chcete ho využiť? Skúste beh. Vykonávajú ju aj tí najlepší športovci a milióny amatérov po celom svete. Nie je ani náhodou finančne náročná a geniálne prospieva vášmu telu. Je to behanie.

Nepotrebujete k tom nič špeciálne, no jedna jediná vec by nebola na zahodenie – bežecké tenisky. Zo začiatku nepotrebujete siahnuť hlboko do vrecka, pretože cena dobrých bežecký tenisiek sa pohybuje na úrovni značkovej vychádzkovej obuvi. S týmito teniskami sa vám bude lepšie behať, poslúžia ako opora proti nárazom a uľavia i vašim kĺbom. V takýchto teniskách aj budete mať pocit, že ste bežec a ide vám to o čosi lepšie. To je celá športová výbava, ktorú si musíte dokúpiť. Ostatné máte doma.

Tričko a trenky na sebe, tenisky na nohách, môžete vyraziť. Je jedno kam, je jedno koľko. Bežte tak, ako vám hovorí vaše telo. Môžete si to zamieriť na ulice mesta, do zeleného parku, na atletickú dráhu alebo len tak, kam vás náhoda zavedie. V rámci behu si môžete pokojne aj zacvičiť. Vaše telo to zahreje a vy si môžete zacvičiť angličáky, zaklikovať alebo sa ponaťahovať na outdoor workout ihrisku. Ako sme už spomínali, beh nevynechávajú takmer žiadni profesionálni športovci. Výborným príkladom sú futbalisti a jeden z najlepších z nich Cristiano Ronaldo. Ten je považovaného za najväčšieho atléta sveta futbalu najmä vďaka svojej každodennej fyzickej príprave, v ktorej nevynecháva ani beh. Ak si raz zamilujete beh, je možné, že vás začne baviť aj cvičenie ako také. Ronaldo, ktorý by mohol byť pre všetkých vzorom, je aj vďaka tejto príprave na ihrisku rýchlejším a lepším, a prispieva tak k tomu, že Juventus je takmer v každom zápase favoritom, keď dôjde na futbalové predpovede. Začnite behať a staňte sa lepším. Pracujte na sebe ako športovci.

Beh nie je len športom, je to aj chvíľka, počas ktorej načerpáte späť stratenú energiu, nadýchate sa čerstvého vzduchu a vyčistíte si myseľ. Veľa závisí aj od toho, akú trasu si zvolíte. Jeden deň môžete mať chuť na preháňanie s ulicami mesta, druhý deň vás to môže ťahať do prírody. Výber je len a len na vás. Oba spôsoby prinútia mozog, aby začal produkovať endorfíny, takzvané hormóny šťastia, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári a doslova vám spravia náladu na večer a niekedy aj nasledujúci deň. Behanie sa dá spestriť aj mnohými bežeckými aplikáciami, pomocou ktorých si môžete nielen merať svoju výkonnosť, ale sa aj porovnávať s inými bežcami, vašimi kamarátmi alebo rodinou. Podobne ako futbalisti, ktorí trénujú vždy v početných skupinkách, ani vy nemusíte behávať sami. Idete do toho?

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je