Ježiško, vieme, že sa na nás hráčov zhora pozeráš, a že rozmýšľaš čo nám máš priniesť. Miesto toho, aby sme ťa zbytočne trápili rozmýšľaním, rozhodli sme sa my hráči spojiť a posielame ti tento zoznam. Pozri si ho, aby si vedel čo sa teraz bude hrať.

unity

Assassins Creed Unity 

Početná sága o boji medzi Assasínmi a Templármi sa dočkala svojho ďalšieho pokračovania (resp. pokračovaní) Po krásnom, teplom a tak trocha ospalom Karibiku sa tentokrát presúvame do napätím bublajúceho Paríža. V assasínskom plášti Arna Doriana sa pozrieme na to ako vyzerala Francúzska revolúcia a všetky vtedajšie intrigy, úskoky a podvody si vyskúšame na vlastnej koži. Koho by nelákalo stretnúť Robespierra, Bonaparteho a ostatné slávne osobnosti revolúcie a porozprávať sa s nimi?

rogue

Assassins Creed Rogue

Rogue je tak trocha v tieni svojho väčšieho a next-genovejšieho súrodenca, ale čo sa týka recenzií a celkových hodnotení, prekvapujúco ho poráža. Ono niet sa čo čudovať, príbeh o tom ako chudobný chlapec Shay Patrick Cormac až v templárskych šatách ku šťastiu prišiel, láka oveľa viacej ako už trocha obohratá platňa o dobrých assassínoch a zlých templároch. Ak sa k tomu pridajú doladené mechaniky z minulého dielu, jednoznačne z toho vyplýva, že táto hra nemôže byť zlá.

far cry 4

Far Cry 4

Himaláje, slony, Bohom zabudnutá krajina a sociopat, ktorý tomu všetkému vládne. S tým všetkým sa musí vyrovnať Ajay Ghale, ktorý inak len prišiel rozprášiť popol svojej nedávno zosnulej matky, do jej rodnej krajiny. Ako to však už býva, človek mieni a herní vývojári menia, takže milý Ajay skončí v odboji, so zbraňou v ruke. Far Cry 4 je nástupcom veľmi kvalitného tretieho dielu a hoci recenzenti mu vyčítajú až príliš veľkú podobnosť s týmto, 2 roky starým, titulom, netreba sa nechať odradiť, vysoké známky v hodnoteniach hovoria, že kúpou tejto hry človek nestúpi vedľa.

GTAV

GTA V

Piaty diel úspešnej série Grand Theft Auto už nejaký ten rôčik má. Ale jeho remastrovaná verzia na novú generáciu prináša tak výrazný skok prakticky vo všetkých oblastiach, že sa hráči rochnia blahom už po druhýkrát. Táto hra proste neomrzí, toľko kvalitného obsahu, koľko do nej dokázal Rockstar vtesnať vystačí iným štúdiám na tri diely. A navyše je to stále zábava ako sa patrí. Humor, hlavne ten čierny, to je to čo z tejto série spravilo kult a z tejto hry pravidelného účastníka rebríčkov o najlepšiu hru všetkých dôb.

fifa15

FIFA 15

Človek nemusí len vraždiť aby sa zabavil, všakže. A preto, milý Ježiško, pre tých, ktorí radšej športujú, prines poriadny futbal. Hoci z tohtoročného dielu nikto na zadok až tak nepadá, nenechajte sa mýliť, je to stále s prehľadom najlepší virtuálny futbal po slnkom (PES fanúšikovia odpustia). Akurát, že hráči už očakávajú od next gen dielu trocha viac. Ak ste ale futbal na konzoliach doteraz nehrali, alebo ste mali pár ročníkov pauzu, neváhajte, Vianoce sú ako stvorené na to aby ste niekomu nakopali… pár gólov do siete.

fm2015

Football Manager 2015

Samozrejme nie každý sa chce obliecť do trenírok a v daždi, snehu, horúčave sa naháňať za koženným nezmyslom. Pre nás, ktorý dávame prednosť obleku, dobrej cigare a hlavne tonám štatistík, je tu Football Manager 2015. Ultimátna simulácia života všetkých tých, ktorí spoza autovej čiary kričia na tú bandu nemehiel na trávniku. Poznáte niekoho kto vie zaručene lepšie ako tréneri na ihrisku, že ten mal hrať, ten striedať a toho treba predať? Kúpte mu FM 2015 a nech sa ukáže. Táto hra už zhodila hrebienok nejednému “tiežfanúšikovi”

thiswarofmine

This War of Mine.

Toto je hra z troška iného súdka, aj v tomto výbere prevažujú hry kde sa strieľa a zabíja, v ktorých je vojna. Táto hra vás však po prvýkrát posadí do roly človeka, ktorý musí vojnu prežť bez zbrane v ruke. Ako obyčajný civilista. Vašou úlohou nie je všetkých pohlušiť v mene čohokoľvek. Tu máte za úlohu prežiť. Zbierať zásoby, zabarikádovať sa, aby ste o ne neprišli a starať sa o pár ľudí, ktorí sú v tom s vami. Nie je to asi hra určená pre mainstreamového hráča, ale pre tých čo nad svetom radi rozmýšľajú je ako stvorená.

lbp3

Little Big Planet 3

Aj pre najmenších sa niečo nájde. Sackboy je na Playstatione kultom a predchádzajúce dva diely (LBP Karting nepočítam) patria doteraz do zlatého fondu hopsačiek a skákačiek. A tretí diel, hoci ho už nemajú na svedomí autori pôvodných LBP sa opäť vydaril. Sackboy a jeho partia jednoducho neomrzia. A hoci možno už neuchvátia tak ako predtým svoju poctivú dávku zábavy prinesú. Hlavne mladším ročníkom.

Takže milý Ježiško, máš z čoho vyberať, nuž sa čiň. Ktorákoľvek hra z tohto výberu poteší akéhokoľvek hráča. A keby nie skús ešte pozrieť aj Shadow of Mordor, Call of Duty Advanced Warfare, alebo Alien Isolation.

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále