Voľba farieb do interiéru nie je vždy jednoduchá. Každý z nás má svoj vlastný štýl a preferencie, na základe ktorých sa rozhoduje. Základná kombinácia však vychádza z prírodných princípov. Pri prechádzke prírodou určite každého z nás napadne ako sú jednotlivé farby harmonicky usporiadané. Na jar sú typické pastelové farby, v lete sýte farby, cez jeseň prevládajú zemité odtiene a počas zimy jednoduché čiernobiele ľadové variácie.

Interiér by mal v prvom rade vyzerať útulne a mal by pôsobiť príjemným dojmom. Najčastejším materiálom je jednoznačne drevo, a preto by ste mali farby stien či doplnkov kombinovať s týmto nádherným prírodným materiálom. Olivová , béžová, oranžová či fialová sú trendy farby, ktorými nič nepokazíte. Nebojte sa i experimentov v podobe červenej či výraznej modrej, ktorá dokáže nádherne oživiť napríklad obývaciu miestnosť či spálňu. Čo sa týka doplnkov, stavte na prírodné motívy a dekorácie, ale nezabúdajte, že menej je niekedy viac!

Nebojte sa experimentovať

Príroda ponúka množstvo inšpirácií i v prípade posteľných obliečok, kresiel či kobercov. Nebojte sa pohrať s farbami, veď čo iné dokáže domácnosť tak nádherne zútulniť, keď nie maličkosti? Vyskúšajte i bronzové odtiene v podobe dekorácií do kúpeľne či zelené doplnky do kuchyne. Pokiaľ máte steny skôr v neutrálnych farbách ako je biela, béžová či jemne žltá, doplnky zvoľte jednoznačne farebné.

Nebojte sa použiť sýte odtiene i doma, ale pre elegantný vzhľad trochu uberte na intenzite. Farebné doplnky vyzerajú skvelo s tmavou či šedou, a naopak, pokiaľ máte domácnosť ladenú skôr do neutrálnych farieb, zvoľte odtiene zlaté či zelené.

 

 

FOTO:  © Creativa Images / Dollar Photo Club

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu