Ak si pestujete vašu vlastnú záhradu, zrejme viete koľko námahy stojí starostlivosť o jednotlivé kvetiny, či plodiny. Záhrada ako taká je skvelým relaxom, ale vyžaduje si, aby ste jej venovali aj značné množstvo času a rovnako aj energie. Zároveň je tiež nutné poznamenať, že vašu záhradu môžu navštíviť aj nežiadaní hostia a kompletne ju zničiť alebo narušiť. Práve preto by aj ochrana, okrem starostlivosti mala patriť medzi vaše priority.

Praktické tipy pre ochranu vašej záhrady

Základom chránenej záhrade je jednoznačne voľba kvalitného plotu. Nesmierne populárnou voľbou sú betónové ploty, ktoré majú dlhú životnosť a zároveň sú aj z estetického hľadiska nesmierne atraktívne. Ich najdôležitejšou výhodou je ale práve forma vysoko účinnej ochrany pred škodcami, ktoré by mohli vašu úrodu zničiť.

Oplotenie je základným aspektom, ktorý ochráni vašu záhradu. Nedostanú sa na ňu žiadne pohyblivé druhy, ktoré by mohli priamo ovplyvniť kvalitu vašej úrody. Okrem kvalitného plotu existujú aj ďalšie účinnejšie opatrenia, ktoré vám umožnia dosiahnuť ešte vyššiu úroveň ochrany. Medzi takéto opatrenia patria napríklad kvalitné podhrabové dosky. Ich základnou úlohou je ochrana voči druhom, ktoré sa dokážu podhrabať.

Bez chémie proti škodcom

Okrem takýchto účinných opatrení vo forme vybudovania kvalitného priestoru pre vašu záhradu, môžete voliť aj iné efektívne alternatívy. Veľmi populárne sú rôzne druhy chemických prípravkov, ktorých používanie však nemusí byť zdravé pre vašu úrodu. Práve preto existuje aj množstvo domácich receptov pre podporu vitality vašej záhrady a tiež pre odstránenie potenciálnych škodcov.

Medzi veľmi populárne prírodné produkty patria rastlinné repelenty ako napríklad žiarové oranžové aksamietnice. Rovnako sa napríklad proti slimákom s veľkou obľubou požívajú rozomleté kávové zrná, pokojne po vypití vašej rannej šálky kávy. Okrem toho by káva mala pozitívne pôsobiť aj ako hnojivo.

Starostlivosť o záhradu si vyžaduje vašu plnú pozornosť. Ak sa napríklad rozhodnete pre kvalitný betónový plot, môžete jeho životnosť predĺžiť tým, že použijete betónové striešky. Pri použití prírodných produktov proti škodcom sa nemusíte obávať, pretože na rozdiel od klasických chemických nie sú agresívne a preto aj ich použitie vo väčšom množstve nespôsobí vaše úrode žiadne väčšie ťažkosti.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je