V jednej ruke máte ťažké tašky, v druhej nákupný zoznam a z posledných síl obiehate obchody. Povedzte tento rok: “Stop!” inak si pekné Vianoce naozaj neužijete. Poradíme vám, ako si ich prvýkrát vychutnať v pokoji.

Obchodom sa vyhýbajte

 

gift-1008894_1920Nakupovanie pred Vianocami je obzvlášť náročné. Všade sú davy ľudí a dlhé rady. Preto sa do obchodov snažte chodiť čo najmenej. Veľa nervov si ušetríte, keď si veľký predvianočný nákup potravín objednáte cez internet.

Rovnako to vyriešte i s darčekmi – objednajte ich v e-shopoch. Len si postrážte, či ich prepravná spoločnosť stihne doručiť do Vianoc. Ak nie, ťažkú ​​hlavu si s tým nerobte – ak je to darček pre partnera alebo pre dospievajúce deti, pokojne im darujte len poukážku.

 

Skoncujte s čiernym svedomím

 

K vianočným stresom prispieva tiež nezdravá strava, ktorá škodí hneď dvakrát. Raz telu, druhýkrát mysli, pretože si vyčítame, že sme jej zase neodolali. Nemá cenu snažiť sa vydržať celé Vianoce bez cukrovinky a stresovať sa kvôli tomu. Radšej jedálniček doplňte zdravými  desiatami, ktoré vykompenzujú aj sladšie a tučnejšie jedlá.

Šťavy odľahčia sviatočný jedálniček

 

štavyIdeálne sú cez Vianoce čerstvé ovocné  džúsy, ktorým sa hovorí aj freshe. Preložte týmito džúsmi bez konzervantov a farbív cukrovinky a zemiakový šalát a budete sa cítiť oveľa viac fit. Nebude vám tak ťažko, budete mať viac energie a vianočný nápor lepšie zvládnete.

 

 

Freshe majú niekoľko výhod:

 

  • ich príprava je rýchla,
  • je možné pripravovať rôzne kombinácie,
  • ak si zaobstaráte kvalitný odšťavovač, ľahko sa čistí

Kvalitný odšťavovač ide dobre umyť

 

odšťavovačJe dosť pravdepodobné, že si freshe tak obľúbite, že v ich príprave budete chcieť pokračovať aj po Novom roku. Kúpte si na ich jednoduchú prípravu kvalitný odšťavovač Oscar DA-1200. Univerzálny prístroj zvládne vylisovať šťavu zo všetkého – od citrusov po koreňovú zeleninu.

Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo s 8 dielmi. Vďaka nim môžete v prístroji vyrábať cestoviny alebo zmrzlinu. Použité diely stačí len opláchnuť pod studenou vodou.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred