Patríte medzi milovníkov nových či starých obrazov, plagátov, puzzlí či fotografií, pri ktorých si už na prvý pohľad spomeniete na niečo nezabudnuteľné? Držať v rukách nádherný obraz na stenu či fotku je len polovica cesty k úspechu. Ešte pred finálnou tlačou by ste mali uvažovať o tom, či nepotrebujete fotku niekde orezať, prípadne ju upraviť vo fotoeditore. Ďalším a podstatným krokom je rámovanie obrazov, čo vyzerá nielen esteticky veľmi krásne, ale samotný rám ponúka i mnohé výhody.

Aký rám si vybrať?

Rámy môžete využiť buď hotové, ktoré kúpite takmer kdekoľvek. Fotografie v tomto prípade vložíte pod sklo a orámovanie je hotové. Je však potrebné dodať, že tento spôsob rámovania nedáva fotografii prakticky žiadnu pridanú hodnotu, výhodou sú len nízke náklady na obstaranie clipu. Klasické rámy na obraz na stenu, ktoré si môžete dať zhotoviť u špecializovaného výrobcu, prinášajú omnoho väčšie kúzlo a dodajú vašej snímke i luxusnejší vzhľad. Pokiaľ ste sa rozhodli pre tento spôsob orámovania, je potrebné, aby ste druh orámovania volili s rozvahou – zamerajte sa na vhodný materiál a následne i farbu, ktorá sa bude hodiť do vášho interiéru. Čo sa týka farby, zvoľte si skôr neutrálnu ako je biela alebo čierna, no pokiaľ milujete žiarivé a živé farby, nebojte sa zaexperimentovať. Materiálom môže byť kov alebo drevo, no i plast, aj keď plastové rámy nevyzerajú až tak elegantne ako už spomínaný kov či drevo. Čo sa týka šírky rámu, je lepšie zvoliť si radšej menší ako väčší, keďže v útlom ráme vyzerá snímka lepšie a veľa krát i viacej vynikne.

Rámovanie obrazov cena je samozrejme individuálna, no základom je nájsť takú spoločnosť, ktorá je vo svojom obore jednotkou na trhu! Spoločnosť Hollywood Art s.r.o. poskytuje rámovanie obrazov v Bratislave, a to vrátane expresného rámovania, no taktiež donášku či možnosť podieľať sa na rámovaní s odborníkmi. Je jedno či túžite po orámovaní historického obrazu, nadrozmernej fotografie, dresu, medaily, pohára či výšivky. Spoločnosť Hollywood Art s.r.o. sleduje nové trendy a ponuku rozširuje v oblasti techniky, materiálov či samotného spracovania. Cena za rámovanie obrazov je uvedená na oficiálnej webovej stránke spoločnosti – www.ramovanie.sk.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred