Na výchovu psa sa už noviny nepoužívajú – skúste to s modernými elektronickými obojkami. Elektronické obojky pre psov vysielajú psovi zvukové a elektronické impulzy, ktoré psa upozornia na to, že práve robí to, čo nemá. Sú veľmi humánne. Impulz, ktorý pes dostáva, je obvykle viacfázový. Najprv zvukový, neskôr elektrický. Psovi ale neublíži. Ide len o malý impulz z batérie, ktorý je však dostatočným výchovným prostriedkom.

Elektronické obojky majú mnoho možností

Pomocou elektronických obojkov pre psov dokážete vytvoriť neviditeľné oplotenie okolo pozemku či pre psa zakázaných zón na záhrade. Fungujú ako výchovné prostriedky proti štekaniu, ale aj ako výcvikové pomôcky. Tie zabránia tomu, aby pes odbehol ďalej, než má dovolené, ale aby vykonával zakázané činnosti, napríklad hrabanie na záhrade, alebo behanie v lese za zverou. Súčasne slúžia k tomu, aby sa psík rýchlejšie načil potrebné pokyny. Výcvikové obojky, obojky proti štekaniu, rádiové oplotenie aj GPS obojky predáva e-shop Elektronickeobojky.sk. Nájdete tu najširší sortiment na internete s veľmi kvalitným tovarom. Ceny sú v porovnaní s konkurenciou nižšie. Tovar je vždy skladom a odosiela sa do 24 hodín od objednania. Obchodníci vám naviac radi a fundovane poradia, ktorý výrobok je vhodný práve pre riešenie vašej situácie.

GPS obojky

Zaujímavou technologickou vychytávkou sú GPS obojky. Používajú sa pre psov, ale pokiaľ vás zaujíma, kam všade si cez deň zájde vaša mačka, nie je problém niektoré z nich použiť aj pre ňu. GPS obojky umožňujú sledovať pohyb zvieraťa sofistikovane, pomocou GPS vysielačov. Obojok psa a vaše zariadenie komunikujú cez satelity. Pes tak v prírode môže dostať omnoho väčšiu voľnosť a vy máte možnosť zaslať psovi signál k návratu na veľmi veľkú vzdialenosť. Obojky sú užitočné pre športovo založených psov, ale aj pre poľovnícke psi. Ďalšou možnosťou sú samostatné GPS lokátory, ktoré zvieraťu signál nezasielají, ale máte možnosť lokalizovať jeho pohyb trebárs na vašom mobilnom telefóne.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.