Čistota je pol života. Okrem toho, že chráni naše zdravie, zároveň nás aj reprezentuje. Keď čakáme návštevu, dbáme na to, aby bola naša domácnosť čistá, voňavá a uprataná. Poriadok a čistota je rovnako dôležitá na pracoviskách, v predajniach, v kanceláriách či bytových domoch. Dôvodom nie je len estetická stránka, ale aj bezpečnosť.

Vstupné rohože s logom ihneď zaujmú.
Obrázok: Vstupné rohože s logom ihneď zaujmú. Zdroj: Lindstromgroup.com

Estetika a hygiena

V priestoroch, kde sa pohybujú zákazníci a zamestnanci, je potrebné dbať na bezpečnosť, poriadok a čistotu. Podlahy by mali byť vždy čisté a suché. Pošmyknutie, alebo iná nehoda zapríčinená špinou či nejakou prekážkou na dlážke, môže viesť k nepríjemnostiam.

Predovšetkým v halách, v ktorých sa manipuluje s olejmi či inými kvapalinami, sa musí dbať na bezpečnosť zamestnancov. Ich podmienky na pracovisku je potrebné zabezpečiť tak, aby sa maximálne eliminovali možné úrazy.

V predajniach, kancelárskych budovách či iných verejných priestoroch, sa musí podlaha udržiavať hlavne v nepriaznivom počasí. Ľudia prichádzajúci z vonku prenášajú do interiéru na svojich topánkach vodu, blato či sneh a roznášajú ich po celom priestore.

Čistiace rohože udržiavajú čistotu v celej budove.
Obrázok: Čistiace rohože udržiavajú čistotu v celej budove. Zdroj: Lindstromgroup.com

Jednoduchý krok ku čistej a bezpečnej podlahe

Aby ste si vo firme či výrobnej hale udržali čistotu čo najdlhšie, treba urobiť zopár opatrení hneď pri vstupe do budovy. Zabránite tak roznášaniu špiny do ďalších priestorov, vyhnete sa neustálemu upratovaniu celého objektu a tým ušetríte nielen čas, ale aj peniaze. Miesta, kde zabezpečíte, aby sa cez ne špina nedostala ďalej, sa nazývajú čistiace zóny.

Čistiace zóny ochránia pred možnými úrazmi a navyše zaistia, aby bol priestor čistý a reprezentoval vašu spoločnosť. Najjednoduchším riešením pre čistiace zóny sú špeciálne čistiace rohože. Rohožky môžete umiestniť pred vstupné dvere do budovy, pred schody v interiéri, na schody v exteriéri, pred vstupom do hál alebo na miesto pôsobenia pracovníka, kde vykonáva svoju prácu. Jednoducho všade tam, kde chcete zabrániť prenosu nečistôt či možnému úrazu.

Výber správnych rohoží do čistiacich zón

Najdôležitejšie je zabezpečenie vstupu z exteriéru, kde sa dokážete okamžite zbaviť až 80% nečistôt.

Pred vstupné dvere umiestnite rohož, ktorá odstráni z podrážok topánok hrubú špinu. Do exteriéru je najvhodnejšia gumená rohož. Za vstupné dvere umiestnite rohož s vyšším vláknom, aby dostatočne zachytávala jemný štrk či piesok z obuvi. Posledná rohož môže plniť nielen čistiacu, ale aj estetickú funkciu a môže sa nachádzať pokojne v celej vstupnej hale či recepcii. Túto rohož si môžete zaobstarať vo farbe vašej spoločnosti alebo s vaším logom. Rohož obuv usuší a zbaví ju drobných nečistôt tak, aby bola obuv pri vstupe na schodisko či do kancelárie celkom čistá.

Neviete, aké rohože zvoliť? V prvom rade si premyslite, kde a na čo konkrétne budú slúžiť. Či sa jedná o výrobnú halu, predajňu alebo kancelárske priestory. Koľko ľudí prejde vstupnými dverami do vnútorných priestorov a čo sa vo vašom interiéri pred budovou nachádza (asfalt, kamienky, zemina,…).

Na type znečistenia závisí výška vlákien rohože. Vonku pred vstup sa dávajú prevažne rohože s vysokým vláknom, za dvere s nižším a do vnútra vstupnej haly s krátkym vláknom pripomínajúcim koberec.

Ak chcete uľaviť svojim zamestnancom, ktorí pracujú v stoji, môžete im zaobstarať ergonomické rohože. Pomáhajú namáhaným kĺbom a svalom a vďaka väčšiemu komfortu pri práci je zamestnanec menej unavený, tým pádom aj efektívnejší.

Pred kúpou si, samozrejme, jednotlivé miesta, kde chcete umiestniť rohože, zmerajte, aby vám sedeli presne na mieru.

Ergonomické rohože sú vhodné pre prácu v stoji.
Obrázok: Ergonomické rohože sú vhodné pre prácu v stoji. Zdroj: Lindstromgroup.com

Prenájom rohoží ušetrí váš čas aj peniaze

Keďže sa rohože používajú na čistenie obuvi a sú umiestnené hlavne pri vstupe do budovy, musíte ich pravidelne čistiť a v prípade potreby vymeniť. Personál, čistiace prostriedky a čas strávený čistením niečo stojí. Najefektívnejším riešením je v tomto prípade tzv. outsourcing – prenájom a servis rohoží externou firmou.

Vyberiete si rohože podľa svojich prianí a to bez obmedzení. Zvolíte si počet, veľkosť, tvar či farbu. Firma, od ktorej si službu prenájmu vyberiete, vám zabezpečí odvoz, pravidelnú údržbu a výmenu starých opotrebovaných rohoží za nové.

Ako funguje prenájom rohoží?

V prvom rade si nájdite spoločnosť, ktorá už má na trhu svoje meno a dobré referencie. Firma, ktorá vám ponúkne prenájom rohoží, by sa mala o ne starať pravidelne, poprípade hneď vymeniť poškodenú rohož za novú. Ich čistenie a likvidácia by sa mala riadiť najvyššími ekologickými štandardmi.

Príkladom, ako to má fungovať, je spoločnosť Lindström. Najskôr vám pomôžu s výberom správnych rohoží, aby zodpovedali potrebám vašej budovy. Zaistia ich výrobu a následne vám rohože privezú rovno na miesto.

Všetky rohože pravidelne čistia a menia. Čistenie prebieha efektívne a zároveň šetrne k životnému prostrediu. Údržba rohoží je zaistená spôsobom, aby ich životnosť bola čo najdlhšia a aby vyzerali vždy ako nové. Náhradné rohože sa skladujú priamo v servisnom centre firmy. Ak sa rohože zničia a sú už nepoužiteľné, spoločnosť Lindström sa postará o ich ekologickú likvidáciu.

Výmena rohoží prebieha tak, že technik privezie čisté rohože, umiestni ich na vami stanovené miesto a špinavé rohože odnesie späť do firmy na vyčistenie. Keď je už rohož zničená alebo “škaredá”, technik ju vymení za novú.

V dnešnej dobe existuje veľa kvalitných firiem, ktoré sa postarajú o váš poriadok a čistotu a vy sa tak môžete plne sústrediť na svoju prácu a zamestnancov. Prečo to nevyužiť a vďaka nim šetriť nielen čas a peniaze, ale aj našu planétu.

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu