Vybrať správnu posteľ je niekedy neľahká úloha. Túžba po nádhernom dizajnovom kúsku sa bije s praktickou stránkou. Moderná posteľ je štýlová, ale nemusí byť vždy pohodlná. S našim návodom sa vám podarí nájsť posteľ, ktorá vám zabezpečí pohodlný spánok.

Kvalitný materiál pre dlhú životnosť

Rozhodujte sa podľa materiálu. Najlacnejšie sú postele z drevotriesky, ktoré vám však dlho nevydržia. Takéto postele bývajú lepené, po čase vŕzgajú a štiepia sa pri náraze. Pre milovníkov luxusného vzhľadu sú určené postele z kovu. Vyzerajú nadčasovo. Poskytujú dostatočnú stabilitu, ale ich časti vedia pri prudkom pohybe vŕzgať. Stávkou na istotu je drevo. Drevené postele pôsobia masívne a pri kvalitnom prevedení ich môžete mať na celý život. Výhodou je aj ich stabilita. Sú skvelou voľbou ako materiál na manželské postele. Najpevnejšie sú drevené postele vyrábané z buka, duba a brezy. Posledným typom sú čalúnené postele, ktoré sú kombináciou dreva a látky. Vyzerajú moderne a dajú sa dobre zladiť so zvyškom nábytku, ale ich nevýhodou je riziko znečistenia poťahu. Zamerajte sa na najvyššiu kvalitu.  Materasso postele spĺňajú všetky požiadavky modernej a pevnej postele.

Rozmery postele pre najvyššie pohodlie

Pri kúpe postele je dôležité vychádzať z výšky a veku majiteľa postele. Rošty do postele, matrac a aj celá posteľ by mali byť o 25 centimetrov dlhšie ako je výška majiteľa. Pri šírke ide hlavne o pohodlie. Minimálna odporúčaná šírka je 80 centimetrov. Platí však pravidlo, že čím širšia posteľ, tým máte väčší priestor na pohodlné spanie a všetky polohy tela. Špeciálne požiadavky platia pre seniorov, ktorí majú ráno problémy so vstávaním. Mali by sa zamerať na postele s výškou nad 50 centimetrov (výška matraca spolu s posteľou).

Ostatné neoceniteľné „detaily“

Maličkosti ako bočnice a čelo postele vedia tiež dobre poslúžiť. Bočnice ochránia vašich najmenších príslušníkov rodiny. Čelo postele je skvelým pomocníkom na opretie hlavy pri čítaní. Nezabúdajte aj na lamelové alebo  polohovateľné rošty, ktoré vám zabezpečia potrebnú stabilitu. Rošty chránia matrac a zabezpečujú jeho lepšie ortopedické vlastnosti. Variabilné sú obojstranné matrace, ktoré sa dajú otočiť podľa potreby a poskytujú rôzne stupne tvrdosti. Najvhodnejšími kombináciami je penový resp. sendvičový matrac s lamelovým roštom a pružinový matrac s roštom pevným. Posteľ môže stáť na nožičkách alebo byť uložená priamo na zemi. Nožičky pôsobia luxusne a poskytujú matracu potrebné odvetrávanie. Naopak pevne položená posteľ vám dáva možnosť úložných priestorov a zabudovaných poličiek. Tie ocenia hlavne majitelia malých bytov.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu