Niekto si skutočne nesadne do vody, v ktorej predtým sedeli cudzí ľudia. Je to aj váš prípad? Neodopierajte si ale preto relax v teplej vode a účinky hydroterapie, radšej zainvestujte do súkromnej domácej vírivky, ktorá sa dá používať ako vnútri, tak i vonku, bez ohľadu na teplotu vzduchu.

Niet nad domácu vírivku

Predstavte si, že sa po náročnej fyzickej aktivite zvalíte do príjemne teplej vody a necháte svoje telo rozmasírovať prúdom bubliniek. Rovnako si užijete nadnášanie tela aj v prípade, že ste prežili deň plný stresu alebo sa potrebujete doliečiť po operácii.

Hydroterapia je uznávaná metóda na odstraňovanie bolestí pohybového aparátu, nespavosti či pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení. Práve z tohto dôvodu sa mnohí rozhodujú pre kúpu vlastnej vírivky, ktorá im bude k dispozícii nonstop. Nemusíte sa riadiť otváracou dobou ani čakať v rade, ani mať pochybnosti, či voda vyhovuje aj po hygienickej stránke. V domácej vírivke bude voda presne taká, ako sa o ňu budete starať. Manipulácia s bazénovou chémiou však nie je vôbec náročná, rýchlo si vytvoríte zvyk a systém.

Kam umiestniť nafukovaciu vírivku

Podľa toho, pre akú veľkosť vírivky sa rozhodnete, budete pre svojho nového „spoločníka“ hľadať vhodné miesto. Dôležité je myslieť na zásuvky vo vhodnej vzdialenosti od vírivky, a takisto s vyhovujúcim stupňom ochrany. Nafukovaciu vírivku uvediete do chodu už do 10 minút, sama sa nafúkne rovno pred vašimi očami. Od funkcií a veľkosti vírivky sa odvíja aj jej cena. Vírivka pre 4 osoby bude zaiste drahšia ako tá pre dve, no zato poskytne priestor viacerým členom rodiny alebo priateľom, ktorých pravidelne pozývate na záhradné  párty.

Obávate sa toho, že v zlom počasí to vaša vonkajšia nafukovacia vírivka neustojí a že bude musieť dlho zohrievať vodu, kým dosiahne príjemných 40 °C? Preneste si vírivku do interiéru. Báť sa však určite netreba, lebo materiál vírivky je schopný zniesť aj vysoké teplotné rozdiely a len tak sa neprederaví.

Predstavili ste si práve, čo v takej domácej vírivke môžu stvárať deti? Je naozaj odolná, a na jej boky môžete drobcom naukladať hračky či obľúbené nápoje, a tak vás nebudú neustále pre niečo volať. Ak vírivku umiestnite niekde do rohu záhrady, kde budete krytí pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich, a zároveň budete mať výhľad na váš kvetinový záhon, spoločné rozhovory si užijete či počas teplého romantického večera vo dvojici, alebo počas nudných zimných dní.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je