Pre milovníkov koní je talianska Verona miesto, ktoré bude návštevníkov z celého sveta v októbri roku 2018 hostiť jeden z najznámejších veľtrhov jazdectva – Fieracavalli 2018. Tohtoročný festival určený pre jazdcov sa uskutoční konkrétne od 25. do 28. októbra, kde si zasúťaží 120 koní a jazdcov, ktorí budú symbolicky reprezentovať 120 ročníkov.

Pre koho je veľtrh jazdectva určený?

Milovníci koní môžu od udalosti, ktorá sa koná už viac ako 100 rokov, očakávať veľa zábavy. Časom sa veľtrh, ktorý bol pôvodne určený výhradne pre chovateľov a kupujúcich, stal jedinečným podujatím pre každého, a to bez ohľadu na pohlavie či vekovú kategóriu.

Novinky i tradičné preteky pre pravidelných návštevníkov

Súčasťou veľtrhu bude súťaž Fieracavalli Grand Prix, v ktorej bude súťažiť 120 koní, ako už bolo spomenuté v úvode. Cenou bude možnosť zúčastniť sa závodu, ktorý je zároveň§ jedinou súťažou v rámci FEI Show jumping World Cup-u v Taliansku. O zábavu bude postarané i pre návštevníkov, ktorí sa môžu tešiť na 18. ročník parkúrových skokových závodov Longines FEI World Cup na talianskej pôde.

Večer sa môžu návštevníci zúčastniť večernej šou Golden Gala, ktorá je známa originálnou konskou drezúrou, akrobaciami či netradičnými choreografiami.

Profesionáli z celého sveta – aj zo Slovenska i Česka!

V roku 2017 sa veľtrhu zúčastnilo 750 podnikateľov a 35 talianskych chovateľských združení, ktoré predstavili svoje produkty a odborné znalosti. Chovatelia, profesionálni jazdci či stabilní majitelia mali prístup k obchodnej ploche v rozlohe až neuveriteľných 100.152 m2. Veľtrhu sa však zúčastňujú aj slovenskí i českí zástupcovia. Tohtoročný jubilejný ročník zaznamenal 18%-ný nárast u medzinárodných vystavovateľov, ktorí sa budú zdržiavať v hale číslo 6, ktorá je venovaná komerčným prezentáciám.

 

Webové stránky veľtrhu: http://www.fieracavalli.it/en

Link na fotogalériu z minulého ročníka: http://www.fieracavalli.it/mosaic/search/en/foto-gallery

http://www.fieracavalli.it/en/arabian-horse-photogallery

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred