V súčasnosti sa prakticky všetky informácie uchovávajú do čiarových alebo QR kódov. Prechod na tento spôsob označenia tovaru znamenal revolúciu v oblasti logistiky, skladového hospodárstva a v mnohých iných priemyselných odvetviach. Ak vaša firma práve prešla na systém čiarových kódov, bez mobilného dátového terminálu sa nezaobídete.

Aký typ terminálu potrebujete

Pri výbere mobilného terminálu je potrebné sa zamerať na to, aký typ terminálu budete potrebovať. V zásade sa dátový terminál rozdeľuje na off-line a on-line. Ako už sám názov napovedá, toto rozdelenie znamená spôsob prenášania dát do firemného systému. Off-line mobilný terminál ukladá naskenované informácie priamo do zariadenia. Následne je potrebné tieto informácie preniesť do softvéru v počítači pomocou kábla alebo priamo cez základňu terminálu. Tento typ terminálu si vyberte v prípade, že nepotrebujete byť v spojení s centrálnym systémom. On-line terminál prenáša údaje po naskenovaní ihneď do systému. Týmto spôsobom máte prehľad o pohybe tovaru v reálnom čase. Využitie on-line mobilného terminálu je naozaj široké – od veľkých skladov až po kuriérske služby.

Parametre pre výber terminálu

Prenosný dátový terminál by mal byť v prvom rade čo najľahší. Nízku váhu terminálu ocenia pracovníci, ktorí musia celý deň chodiť po veľkom sklade a skenovať veľké množstvo údajov. Váha terminálu je priamo úmerná jeho rozmerom. Niektoré modely môžu mať veľkosť dlane, iné sú veľké ako tablety. Nemusíte sa obávať, že by malý rozmer dátového terminálu ovplyvnil jeho funkčnosť. Aj najmenšie prenosné terminály dokážu uchovať veľké množstvo informácií alebo ich preniesť v sekunde do hlavného počítača. Mobilné terminály nemusia byť určené len na nosenie vo vrecku alebo v ruke. Špeciálne typy sa dajú zabudovať priamo do vysokozdvižného alebo iného vozíka. Pracovník má tým pádom voľné ruky a tovar sa automaticky naskenuje priamo z tela vozíka. Druhým dôležitým parametrom je veľkosť a rozlíšenie displeja. Tu by sme radi upozornili, že veľký displej neznamená automaticky dobrú čitateľnosť údajov. Preto sa zamerajte na to, aby boli informácie na displeji dobre viditeľné aj vo vašom firemnom prostredí. V prípade, že je vaša firma zameraná na výrobu alebo ide o náročné pracovné prostredie, zaobstarajte si dátové terminály odolné voči rozbitiu, prachu a vysokým teplotám.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále