Naučte sa zaobchádzať s jedlom tak, aby ste ním zbytočne neplytvali. Chladnička s mrazničkou sú pritom ideálnymi pomocníčkami.

Chladnička je dnes základnou výbavou každej domácnosti a napriek tomu nám nepomáha zachraňovať jedlo tak, ako by mala. Väčšinou v nej totiž skladujeme potraviny a pochutiny, ktoré do nej nepatria. Je preplnená a napríklad nedojedené zvyšky sa nám do chladničky už nevojdú. Tie nechávame na kuchynskej linke, prípadne v teplejšej komore, kde sa rýchlo pokazia.

Odkladajte potraviny čisto a prehľadne

Pre odkladanie nedojedených potravín si zadovážte vhodné plastové krabičky na potraviny. Najlepšie jednotné, avšak v rôznych veľkostiach. Vhodné by mali byť pre kombinované chladničky – teda pre uloženie do chladu aj zmrazenie.

Ak máte zvyšky z obeda či večere a plánujete ich zjesť do dvoch dní, postačí ich odložiť v dobre uzavretej chladničke. Ak predpokladáte, že sa k jedlu vrátite až neskôr, zmrazte ich. Každá takto odkladaná potravina v krabičke by mala byť označená vhodným štítkom s názvom obsahu i s dátumom zmrazenia či uloženia do chladničky.

Kam tieto potraviny ukladať?

V chladničke je pre ne vyhradená najvrchnejšia polica. V mrazničke si vyberte vhodnú zásuvku, do ktorej si tieto už uvarené jedlá na rýchle rozmrazenie budete dávať. Ak máte truhlicovú mrazničku, optimálne je dávať krabičky s nedojedenými jedlami do ešte jednej veľkej plastovej krabice.

Chlaďte, ale aj mrazte

Chladnička s mrazničkou vie pomôcť uchovávať ešte viac jedál. Nedojedli ste pečivo? Nenechajte ho stvrdnúť a zmrazte ho. Zmraziť sa dá aj údenina, šunka, saláma, syr, ovocie, bylinky, oriešky a ďalšie potraviny, o ktorých vám to možno ani nenapadlo. Bez zmrazenia by rýchlo podľahli skaze, ale v mrazničke je ich životnosť až extrémne dlhá. Chladničky s mrazničkou predlžujú život nášmu jedlu a pomáhajú nám s ním neplytvať. Takto užitočné sú aj americké chladničky. Kombinovaná americká chladnička nám dokáže naviac aj ponúknuť bonusy. Môže ísť o výrobník ľadu, aj o jednoduchý prístup k nápojom v chladničke bez nutnosti ju otvárať.

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále