Súčasťou zdravého a pohodlného miesta na spanie nie je len samotný rám postele a matrac, ale aj rošt. Mnohí ľudia ho ani len neregistrujú až do momentu, keď idú posteľ vymeniť. Čo všetko nám trh ponúka?

Jeho úloha je jasná

Možno sa niekomu zdajú rošty do postele ako úplná zbytočnosť, bez ktorej sa dá fungovať, no opak je pravdou. Rošt je ďalšou vrstvou matraca, od ktorej závisí nielen pohodlnosť samotného spánku, ale aj jeho kvalita a dĺžka. Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby matrac dokonale dýchal a preto by ste jeho vlastnosti nemali podceňovať. Ak by ste dlhodobo fungovali bez tejto časti postele a mali matrac položený priamo na posteli, ten by nedokázal odvetrávať potrebnú vlhkosť, ktorá by sa neustále hromadila. Človek tento problém síce bežne neregistruje, no pravda je taká, že bez roštu sa matrac nielen rýchlejšie zničí, ale začne vlhnúť a hromadiť plesne, roztoče a huby. Ničím výnimočným v takýchto prípadoch nie je ani zatuchnutie, ktoré je naozaj nepríjemné a zbavíte sa ho jedine výmenou postele. Dobré je tomuto problému predísť už na začiatku a preto nikdy posteľ bez roštu nepoužívajte.

Funkcií je ale viacero

Výhodou dnešnej doby je, že rošty sa vyrábajú tak, aby boli priedušné a nevytvárali podmienky na hromadenie sa baktérií. Starostlivosť o posteľ je preto veľmi jednoduchá a nepotrebuje žiadne špeciálne úkony. Okrem toho, že kvalitný rošt zabezpečí odvlhčovanie a dýchanie matraca, dokáže predĺžiť aj jeho celkovú životnosť. Rozdiel v životnosti môže byť pokojne aj niekoľko rokov a preto sa oplatí investovať nielen do samotného matraca, ale aj do roštu.

Za zmienku stojí aj lepšie rozloženie váhy tela na matraci, ktoré bez roštu ako súčasti postele nie je možné. Tento doplnok postele dodáva aj pevný základ pružným vrstvám a v opačnom prípade dokáže penové matrace dokonale odpružiť. Ak potrebujete zvýšiť tvrdosť, vhodný je pevný latový rošt, ktorý ju zvýši o jeden stupeň. Naopak, v prípade potreby zmäkčenia povrchu si určite vyberte lamelový rošt. Je len na vašom rozhodnutí, aký rošt budete mať na posteli, no bez neho by ste ju používať v žiadnom prípade nemali.

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je