Umývateľné farby sú častokrát voľbou číslo jeden pri dokončovacích prácach, trebárs vtedy, ak ste sa rozhodli pre radikálnejšiu rekonštrukciu bytu. Tieto farby poskytujú pre užívateľov množstvo bezkonkurenčných výhod, a to predovšetkým širokú škálu farebných variácií i jednoduchosť náteru vďaka jemnej konzistencii farby.

Aké umývateľné farby nájdeme dnes na trhu?

Akrylové farby sa považujú za najbezpečnejšie, a preto sú vhodné do obytných priestorov, napríklad do detskej izby. Ich konzistencia je zložená z akrylovej živice, látky bez zápachu a je vysoko odolná voči oderu. Náter totiž vydrží až neuveriteľných 3 000 cyklov mokrého čistenia, pričom nestráca svoju kvalitu a na riedenie farby stačí použiť čistú vodu.

Latexové farby sa často používajú v oblastiach s vysokým zaťažením ako sú najmä schodiská, chodby, športové haly či kuchyne. Výhodou je, že sa táto umývateľná farba môže naniesť na omietku, drevo, betón, tapety, avšak porézny povrch je lepšie natrieť akrylovou farbou.

Umývateľné farby na báze minerálneho oleja sú vhodné pre substráty minerálnych materiálov. Nanesenie druhej vrstvy je ťažšie, keďže je menej elastická ako latex alebo akrylová farba. Zloženie zároveň vykazuje vynikajúcu priepustnosť pre vodné pary a vysokú odolnosť proti vlhkosti. Farebná paleta je do istej miery obmedzená kvôli alkalickým pigmentom, čiže pri kúpe vás môže ovplyvniť aj táto skutočnosť.

Silikónová farba či farba na báze cementu sú taktiež obľúbené, pričom sú maximálne bezpečné, trvácne a ponúkajú široký výber farebných variácií, z ktorých si vyberú aj náročnejší klienti.

Umývateľné farby môžu byť matné, polomatné a lesklé, pričom výber závisí od toho, aký efekt vyžadujete, prípadne od štýlu interiéru a preferencií. Pred kúpou sa nezabudnite informovať, či budete vyžadovať umývateľné alebo základné farby, keďže každá z nich je určená na iný povrch, prípadne typ materiálu. Online drogéria Bugy ponúka totiž nielen široký sortiment tovaru za rozumné ceny, ale tiež odborné poradenstvo, ktoré ocení nejeden zákazník.

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred