Trh cenovo dostupných telefónov je ten najsúťaživejší zo všetkých. Vybrať si spomedzi nich je s každým novým hráčom na trhu čoraz ťažšie. Stále prichádzajú nové značky, ktorých mená sme predtým nepočuli, tvrdiac, že práve ten ich smartfón má najlepší pomer cena/výkon. A keďže kvôli pandémii máme menej peňazí na nové telefóny, tento trh to ešte viac posilnilo. Preto sme pre vás pripravili výber toho najlepšieho z cenovo dostupných telefónov.

Huawei P40 Lite – Fotoaparát pre fajnšmekrov

S cenovkou pod 200 eur nemožno Huawei P40 Lite nič vyčítať. Ako meno naznačuje, je lacnejším variantom pre vlajkovú loď P40. 48 Mpx hlavný senzor podporený ďalšími tromi kamerami je viac než postačujúci pre každého, kto má rád fotenie. Navyše telefón disponuje výkonným procesorom Kirin 810 s 6 GB operačnej pamäte (RAM), takže o rýchlosť máte postarané.

Môže sa pochváliť aj vysokou kvalitou tela. Na rozdiel od niektorých výrobcov však, bohužiaľ, v baleniach nenájdete obaly na mobil Huawei. Ak vám neprekáža neprítomnosť Google služieb, Huawei P40 Lite je výbornou voľbou.

Huawei

Honor 9A – Cenový favorit

Honor 9A je najlacnejším telefónom na tomto zozname, takisto od výrobcu Huawei. S cenovkou okolo 100 eur v ňom však dostanete veľa. Obrovská batéria, tri fotoaparáty a tenké rámiky sú len niektoré z predností Honoru 9A. Nájdete na ňom aj ozajstnú raritu v dnešnej dobe – slúchadlový jack. Jednou z jeho nevýhod však je to, že nemá podporu od Google, tak ako ostatné Huawei telefóny. Okrem toho má slabší procesor a nižšie rozlíšenie displeja, no ak vás toto neodrádza, za 100 eur máte telefón s dvojdňovou výdržou a moderným dizajnom.

Oneplus Nord N10 5G – Dostupné 5G

Nebolo to dávno, keď 5G smartfóny stáli omnoho viac ako 1000 eur. Po dvoch rokoch však cena drasticky klesla a telefón so super rýchlym internetom si môžete zadovážiť už za 280 eur. Síce toto nie je rozhodne najlacnejší telefón, 5G za menej nenájdete. Oneplus je totiž známy pre vyrábanie špičkových smartfónov za zlomok ceny. So štyrmi fotoaparátmi, extra tenkými rámikmi, 8-jadrovým procesorom a čistým softvérom „OxygenOS“ je toto najvýhodnejšia kúpa pod 300 eur.

iPhone SE – Najlepšia podpora

Aj keď pri cenovke takmer 400 eur nemôžeme hovoriť o lacnom telefóne, na Apple to je veľmi dostupná cena. Pri tomto iPhone môžete očakávať špičkový fotoaparát, procesor vybraný priamo z najdrahších telefónov Apple a hlavne systém iOS. Práve ten je veľkým faktorom pri kúpe iPhonu.

Zatiaľ čo lacnejšie Androidy dostávajú aktualizácie od výrobcu maximálne dva roky, používatelia Apple môžu očakávať päť rokov. Preto treba pri kúpe zohľadniť aj životnosť telefónu – iPhone SE vám vydrží v relatívne novom stave dvakrát dlhšie ako vyššie spomenuté alternatívy. Ak vám neprekáža vyššia počiatočná investícia, iPhone SE je rozumnou voľbou.

iPhone SE – Najlepšia podpora

Poco X3 – Vlajková loď v prestrojení

Telefóny od Poco sú dlho uznávané za to, že ponúkajú výkon vlajkových lodí vo veľmi dostupnej cene. Už 200 eur vám kúpi špičkový procesor a 120-hertzový displej, aký by ste našli napríklad na iPade PRO alebo hernom laptope. To znamená, že sa obnovuje dvakrát rýchlejšie ako obyčajný, 60-hertzový, čo zaručuje vyššiu plynulosť. 

Jediné slabé stránky tohto telefónu sú kvalita tela a fotoaparáty. Aj keď ich má štyri, neohromia vás. Čo sa kvality tela týka, mobil je z plastu, čo by však v tejto cene nemalo nikoho prekvapiť.  Ak sa rozhodnete pre tento model, môžete navyše očakávať obrovskú batériu a plynulý zážitok pri hrách.

Realme 7 Pro – Dokonalá rovnováha

Tento telefón za 250 eur robí všetko dobre. Má čítačku odtlačkov v nádhernom AMOLED displeji, veľkú batériu, chvályhodný 65-megapixelový fotoaparát, tenké rámčeky a originálny dizajn. V balení dostanete dokonca aj kvalitné silikónové puzdro a rýchlonabíjačku. 

Používateľské prostredie tiež stojí za zmienku, pretože sa podobá čistému Androidu. Na rozdiel od iných čínskych výrobcov sa teda nemusíte obávať sekania či zbytočných aplikácií, ktoré neviete odinštalovať. Realme 7 Pro je naozaj kombinácia všetkého dobrého.

 

Zdroj: Bigstock

Facebook Comments

You may also like

Správne nabíjanie smart hodiniek? Zistite, či nerobíte tieto chyby!

O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate.