Blond vlasy sú špecifické. Vyžadujú dosť často inú starostlivosť než vlasy brunetiek. S akými špecifickými problémami sa stretávame u blondínok? A aká vlasová kozmetika je ideálnou pre blond vlasy?

Tie šťastnejšie z nás sa s blond vlasmi narodili, ďalšie sme si k nim pomohli. V oboch prípadoch bojujeme veľmi často s nežiadúcim odtieňom. Aktuálne hlavne s tým žltým. Moderná blond farba vlasov dnes nie je žltá, ale naopak platinová až striebristá.

TIP: Blond vlasom od nežiadúcich žltých odtieňov pomáhajú silver šampóny. Menia teplé tóny vlasov na studené. Práve vďaka nim môžeme mať vlasy konečne vo vytúženej platinovej blond farbe. Silver šampón neutralizuje žltý nádych na prírodných aj farbených blond vlasoch.

Medzi starostlivosťou o prírodné a odfarbené blond vlasy je veľký rozdiel

Pokiaľ sme od prírody tmavšie a vlasy si musíme pravidelne odfarbovať, sú naše vlasy dosť často poškodené častým farbením. Chémia našim vlasom neprospieva a ten najväčší zásah je práve zosvetľovanie. Vlasy sa vysušia, najviac na končekoch. Tie sa potom lámu. Pokiaľ sme mali už pred tým hrubšiu štruktúru vlasov, po odfarbení už doslova kričia a pomoc. Potrebujú vyrovnať vlasové vlákno a celý účes zmravniť.

TIP: Blondínky by mali používať výhradne vlasovú kozmetiku na blond vlasy. Pokiaľ však máme vlasy odfarbené, tak je vhodná kozmetika na farbené a poškodené vlasy. Vlasová kozmetika na blond vlasy ponúka nielen fialové a silver šampóny, ale aj zosvetľujúce šampóny a séra, špeciálne laky na vlasy s UV ochranou, vyživujúce masky s keratínom či špeciálne kondicionéry s hydratačnými účinkami.

Blond vlasy potrebujú žiarivý lesk

Každým vlasom pristane lesk. U blond odtieňov je to ale nutnosť. Inak vyzerajú choré, chýba im 3D efekt, vďaka ktorému by boli opticky objemnejšie a plastickejšie. Oplatí sa preto používať prostriedky na vlasy sľubujúce viac lesku. Pozor si však musíme dať, aby sme vlasy nezaťažili zbytočne veľkým množstvom kozmetiky. Používajte to najlepšie. Špičkou vo vlasovej kozmetike je značka Kérastase. Šampóny Kérastase a ďalšia kozmetika tejto značky pre blond vlasy pomôžu nielen proti žltým odleskom, ale dodajú vlasom aj dokonalý lesk.

Ako na poškodené blond vlasy?

Blond vlasy, hlavne tie odfarbené, trpia suchými a lámavými končekmi a majú sklon byť krepaté. Pomôcť môžu oleje vhodné na blond vlasy. Profesionálnu pomoc však poskytne predovšetkým keratín na vlasy. Ten vlasy vyhladzuje a vyrovnáva, regeneruje, posilňuje a chráni vlasy pred zmenou farby. K dispozícii sú šampóny s keratínom, keratínové regeneračné vlasové masky, keratínové kúry na vlasy, ako aj keratín v spreji pre jednoduchú a rýchlu aplikáciu.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny