Každá časť vášho auta stojí za pozornosť. Pri umývaní auta sa snažíme starať o všetko. V interiéri myslíme úplne na každý detail. Od volantu až po sedadlá či koberčeky. Pri umývaní auta z vonka sa staráme o reflektory, sklá, lak či o disky. Často však zabúdame na „obuv“, ktorú naše auto nosí. Pneumatiky sú nepochybne dôležitou súčasťou nášho vozidla a treba sa o ich vzhľad a kvalitu starať rovnako, ako o ich technický stav.

Pri kontrole pneumatík sa môžu vyskytnúť rôzne javy, ktoré indikujú poškodenie pneumatiky alebo stratu pôvodných vlastností. Tomu sa však dá predísť účinnou starostlivosťou. U kvalitných pneumatík by to mala byť samozrejmosť. Po kúpe pneumatík je dobre sa spýtať ako pneumatiku ošetrovať. Okrem toho, že môžu stále vyzerať sviežo a novo, môže ich pravidelné ošetrenie pôsobiť ako prevencia voči opotrebeniu či poškodeniu.

Na trhu máme množstvo výrobkov, ktoré nám pomôžu naše pneumatiky ochrániť alebo zrenovovať. Rôzne regeneračné speje a peny slúžia na konzerváciu gumových vlákien a chránia pneumatiku pre poškodením. Rovnako sa starajú o vizuál pneumatiky a vytvárajú lepšiu elasticitu gumy.

Rovnako poznáme čističe, ktoré slúžia na pravidelné ošetrenie pneumatík. Zvyčajne ide o gélové čističe, ktoré stačí naniesť a pneumatiky ními preleštiť. Čistič necháte pôsobiť a on sa postará o ostatné. Fungujú na báze nanotechnológie, ktorá napomáha chrániť štruktúru pneumatiky, chráni pred vysokými teplotami asfaltu a zároveň prinavracia želaný lesk.

Posledným druhom ošetrenia z rady kozmetiky je farba na pneumatiky. Tá sa nanáša priamo na povrch pneumatiky. Pričom tvorí ochrannú vrstvu (filter) pre uchovanie kvalitatívnych vlastností pneumatiky a dodáva želaný efekt lesku a farby.

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále