Ľudská pamäť je ako sito. Niekedy si nedokážeme spomenúť ani na mená ľudí, s ktorými sme pred rokmi trávili množstvo času. Je tu však jedno meno, na ktoré si hneď spomenie aj celý svet – Jack Daniel.

Najpredávanejšia americká whisky

Povráva sa, že Jack Daniel zaregistroval svoju pálenicu na whisky už vo svojich šestnástich rokoch. Získal ju od luteránskeho duchovného, ktorý ho vychovával. Chuť whisky Jack Daniel´s je jemná a jej charakteristické tóny sa dosahujú filtráciou cez drevené uhlie. Na výrobu sa používa najkvalitnejšia kukurica, jačmeň a žito, ktoré sa dopĺňajú o pramenitú vodu z vápencovej jaskyne. S elegantnou fľašou Jack Daniel´s nedarujete len alkohol výnimočnej chuti, ale tiež emóciu. Každý okamih, ktorý sprevádza pohárik whisky, si zaslúži byť jedinečný. Whisky Jack Daniel´s sa stane domácim zlatom aj vo vašom domácom bare, a to nielen pre charakteristické medovo-zlaté sfarbenie. Objavujte dúšok po dúšku jemnú arómu škorice, mäty, karamelu alebo pomarančov. Čím viac rokov whisky zreje, tým bohatšia bude aj jej chuť.

Whisky s ľadom

Keď vidíme niekoho, že si objednáva whisky, zaiste nepochybujeme o jeho dobrom vkuse, ba dokonca si pomyslíme, že ide o osobu elegantnú a dobre zabezpečenú. Ceny whisky sa v baroch síce pohybujú vo vyšších hladinách, no niektorých to napriek tomu neodrádza. Piť whisky sa totiž neodporúča len pre jej bohatú chuť, ale aj pre účinky na naše zdravie. Obsahuje napríklad antioxidant kyselinu elagovú, schopný zabraňovať tvorbe škodlivých buniek v tele. V minulosti sa whisky s obľubou využívala ako liek na vnútorné aj vonkajšie použitie. Aby ste si vôňu a chuť whisky užili čo najviac, pridajte si do nej maximálne jednu kocku ľadu, no najlepšie žiaden. Ak si ju netrúfate piť bez ľadu, pokojne si ju zrieďte s vodou v pomere 1:1 alebo ju vodou iba zapíjajte.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny