Hladko oholená pokožka je módnou záležitosťou modernej doby už od 20. rokov 20. storočia. K hladkej pokožke ale existujú dve základné cesty – depilácia a epilácia. Aký je medzi nimi rozdiel a ktorý spôsob odstraňovania chĺpkov bude vhodný práve pre vás?

Za štartovú čiaru módy oholenej pokožky sa považuje zverejnenie fotografie ženy s oholeným podpazuším na titulke časopisu Harper‘s Bazaar v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Od tej doby sú ženy naklonené k odstraňovaniu chĺpkov. Dnes sa môžu spoľahnúť na dva spôsoby – depilácii a epilácii. Rozdiel medzi týmito dvoma metódami je jasný. Depiláciou sa odstraňujú len časti chĺpkov nad povrchom pokožky, ide teda o holení. Oproti tomu epilácia je odstraňovanie chĺpkov vrátane ich korienkov. Preto sú výsledky tejto metódy dlhodobejšie.

Depilácia je rýchla a bezbolestná

Ak vás nebaví tráviť príliš času starostlivosťou o zovňajšok a hľadáte teda rýchlu a zároveň bezbolestnú metódu odstraňovania chĺpkov, potom je pre vás iste vhodnejšia depilácia.

Najznámejšou depilačnou metódou je klasické holenie čepieľkovým strojčekom. To je extrémne rýchle, pretože pokožku iba niekoľkými ťahmi prejdete a máte hotovo. Vybrať si môžete medzi jednorazovým holiacim strojčekom alebo strojčekom s vymeniteľnými hlavicami. Dostupné sú dnes aj také čepieľkové strojčeky, ktoré sú vybavené pásky s holiacim gélom, takže ich stačí používať samotné bez ďalšie doplnkové kozmetiky.

Ak vám čepieľky nevyhovujú, môžete siahnuť po dámskom elektrickom holiacom strojčeku s planžetami. Ten síce tiež odstraňuje chĺpky len na povrchu pokožky, ale môžete ho používať kdekoľvek a na sucho a je teda pre použitie pohodlnejšie.

Chcete mať pokoj na dlhšiu dobu?

Ako už bolo spomenuté, tak epilácia odstraňuje chĺpky vrátane korienkov, a preto má dlhodobejšie výsledky, pretože trvá dlhšiu dobu, než chĺpok znovu vyrastie nad povrch pokožky.

Pohodlným domácim riešením sú epilátory. Tie sú vybavené určitým počtom pinziet, ktoré chĺpky strojovo vytrhávajú. Tento proces môže spočiatku trochu bolieť, ale pokožka si zvykne a tiež chĺpky sú časom slabšie a idú lepšie vytrhnúť. Počiatočnú bolesť môže zmierniť použitie epilátora napríklad v sprche, čo dnes už mnohé epilátory umožňujú.

Ďalšími epilačnými metódami je napríklad epilácia voskom alebo cukrovou pastou. Aj keď už sú možnosti takto chĺpky odstraňovať doma a pravdepodobne bude proces rýchlejší ako s epilátorom, odporúčame skôr navštíviť kozmetický salón, kde vám pokožku po epilácii aj patrične ošetrí.

Pre naozaj dlhodobo hladkú pokožku môžete vyskúšať stále obľúbenejší IPL epilátor. Ten odstraňuje chĺpky pomocou intenzívneho pulzného svetla, ktoré pôsobí na tmavý pigment chĺpkov. Chĺpky potom postupne samé vypadávajú a vy opakovaným ošetrením zamedzuje ich ďalšiemu rastu. Táto metóda zaberie určite najviac času, ale výsledky sú minimálne na niekoľko mesiacov.

Buďte pyšná na vašu hladkú pokožku

Či už zostávate verné čepieľke alebo sa odvážite pre niektorú z ciest k dlhodobo hladkej pokožke, tak hladko oholené nohy sú niečím, čo vám určite zvýši sebavedomie. A nie je nič atraktívnejšieho, než na dotyk dokonale hladká pokožka.

Autor: www.holime.cz

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny