Pred niekoľkými rokmi sa na trhu objavili prvé elektronické výcvikové obojky, ktoré dnes patrí medzi obľúbené výcvikové pomôcky aj u skúsených kynológov. Vďaka výcvikovým obojkom je možné efektívne vycvičiť psa bez zbytočného fyzického násilia. Ako tieto obojky fungujú a ako ich správne používať?

Keď psy nepočúvajú, majitelia sa často uchyľujú k fyzickým trestom, ktoré u zvieraťa spôsobí skôr strach než nápravu správania. Najmä v týchto prípadoch veľmi odporúčame elektronickej výcvikové obojky. Ich princíp fungovania pes rýchlo pochopí a bude vás radšej počúvať. Vďaka tejto výcvikové pomôcke už nebudete musieť mať strach, že by sa váš štvornohý kamarát rozbehol za divokou zverou a stratil sa v diaľke, že zožerie mršinu alebo bude prebiehať ceste, kde jazdia autá. Elektronický obojok skrátka funguje ako vaše predĺžená ruka a vy budete mať všetko pod kontrolou.

Princíp fungovania výcvikového obojku

Elektronický obojok funguje na princípe pokarhanie prostredníctvom zvukového signálu s tým, že ak pes neuposlúchne, nasleduje elektrostatický impulz zvolenej intenzity. Pes veľmi rýchlo pochopí súslednosť jednotlivých krokov a už pri upozornenie pomocou zvukového signálu spravidla prestane s nežiaducim správaním.

Výber výcvikového obojku

Kvalitné elektrické obojky vyberáme podľa veľkosti, ale aj temperamentu psa. Je treba uvedomiť si, že napríklad veľký pes môže byť veľmi citlivý aj na nižšiu intenzitu impulzu a naopak. Obojok kupujeme psom, ktorí sú starší ako 6 mesiacov a už prešli základným výcvikom typu sadni, ľahni apod. Dôležité sú aj vaše požiadavky na obojok. Medzi dôležité parametre spravidla patrí dosah signálu, vodotesnosť versus vodeodolnosť a ďalšie. Ak si nie ste istí výberom správneho produktu, odporúčame navštíviť špecializovanú predajňu a poradiť sa s odborníkmi, ktorí vie, aký obojok je pre vášho psa najvhodnejšie.

pixabay.com

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále